Nisan 10, 2021

Ziraat Bankası SMS 4747 ile Kredi Başvurusu 2018

 

Bankalar ile vatandaşlar arasındaki işlemlerin sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır.Vatandaşların Nakit ihtiyaçlarına hızlı çözümler bulmak istemesi, bankaların bu isteklere çözümler üretmesi kredi başvurularının elektronik ortamlarda yapılmasına olanak sağlamıştır.İnternet bankacılığı,mobil bankacılık ve sms ile  kredi başvurusu 2018 yılında gine en çok kredi başvurusunun gerçekleşeceği yerler olacaktır.Elektronik ortamda internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanan kişiler kredi başvurusunu kolaylıkla yapabilir.Sms kredi başvurusu için ise  ne yazılması gerekir ve sms kaç’a gönderilir bunların bilinmesi gerekir.Bu konumuzda Ziraat Bankası 4747 sms ile kredi başvurusunu nasıl yapılır sizler içi aşağıda paylaştık.

 

Elektronik ortam üzerinde  yapılan kredi başvuruları ön onay olarak değerlendirilir.Hemen hemen her banka ön onay sürecini hızlı ve pratik olmasından dolayı elektronik ortamdan yapılması için olanak sağlamıştır.Elektronik ortamdan başvurulan krediler nasıl değerlendirilir bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. Ön onay değerlendirme aşaması çok hızlı işler bunun en büyük etkeni kredi notu’dur.Elektronik ortam üzerinden kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu iyi durumdaysa sistem onay verir.Kredi notu düşük ise sistem otomatik olarak olumsuz sonuç verir.

 

Ziraat Bankası Sms İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası 4747 sms Bankacılığı İhtiyaç  Kredisi Başvurusu

Türkiye’nin en çok kullanılan bankası olan ziraat bankası’da  vatandaşlara sms göndererek kredi başvurusu yapma imkanı sunmaktadır.Bu işlemi yapmak için öncelikle telefonumuzun kısa sms bölümünü açıyoruz.Msj yaz bölümüne Büyük harflerle TUKETICI yazıp bir boşluk bırakıyoruz.Daha sonra T.C Kimlik no,çekmek istediğiniz kredi miktarı,kredinin vadesini ve aylık net gelirinizi aralarında bir boşluk olacak şekilde yazarak 4747’e gönderiyoruz.Göndermiş olduğumuz sms’in yanıtı kısa bir süre içinde gelecektir.Gelen sms kredi başvurunuzun ön onaydan geçip geçmediğini belirtmektedir.Olumlu cevap gelmesi durumunda gerekli evraklar ile en yakın Ziraat bankasına giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

 

  VakıfBank 5724 Sms ile kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? 2018

Ziraat Bankası 4747 sms Bankacılığı Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat bankasının tüketicilere sunduğu 4747 sms hizmeti üzerinden konut kredisine başvurmanızda mümkün.Bu hizmetten yararlanmak isteyen tüketicilerin yapması gereken Telefonumuzun msj yaz bölümüne girerek KONUT yazarak aralarında birer boşluk bırakacak şekilde  Tc Kimlik no,Kredi miktarı,vade,aylık net geliriniz ve konut bedelini yazarak 4747’e kısa msj atmak.Sms ile başvurduğumuz konut kredisinin cevabı size sms yolu ile kısa süre içerisinde bildirilecektir.

 

Sms ile kredi başvurusunda kullanmış olduğunuz operatörünüz tarafından 1 sms olarak kabul edilmektedir.

 

Ziraat Bankası 4747 sms Bankacılığı Taşıt Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası sms ile ihtiyaç kredisi başvurusunun yanı sıra sms ile taşıt kredisi başvurusu imkanı’da sunmaktadır.Bunun için telefonunuzun sms yaz bölümüne büyük harflerle TASIT yazıp bir boşluk bırakarak T.C Kimlik No,Talep ettiğiniz kredinin miktarı,istenilen vade aylık net geliriniz ve almak istediğiniz aracın tutarını aralarında bir boşluk olacak şekilde yazıp 4747’e kısa sms atabilirsiniz.Taşıt kredinizin onaylanıp onaylanmadığı tarafınıza sms olarak kısa sürede gelecektir.Onaylanması durumunda gerekli belgelerle en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek talep ettiğiniz krediyi kullanabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası’na sms ile taşıt kredisi başvurusu yapmak için TASIT yazıp birer boşluk bırakarak Kimlik numaranızı, istenilen kredi tutarını, istenilen vadeyi, aylık net gelirinizi ve taşıtın bedelini yazıp4747‘ye gönderin.

Ziraat Bankası 4747 sms bankacılığı ile gerçekleştirebileceğiniz diğer işlemler şunlardır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:VakıfBank 5724 Sms ile kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? 2018

 

Ziraat Bankası 4747 sms Bankacılığı Kredili Mevduat Hesabı  Başvurusu

Ziraat bankası 4747 sms bankacılığı üzerinden mevduat hesabı açtırmakta mümkün.Böylelikle bankaya gitmeye gerek kalmadan kredili mevduat hesabı talebinde bulunabilirsiniz.Bunun için telefonumuzun msj bölümüne büyük harflerle KMH yazıp T.C kimlik no,Kredili mevduat hesabı tutarı ve aylık net gelirinizi aralarında birer boşluk olacak şekilde yazarak Ziraat bankasının sms bankacığı hizmet numarası olan 4747’e göndererek sms ile mevduat hesabı başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

  En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası 4747 sms Bankacılığı Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat bankası sms bankacılığı olan 4747 üzerinden kredi kartı başvurusu’da yapılabilir.Ziraat bankasının bu hizmetinden faydalanarak kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen tüketiciler msj yaz bölümüne büyük harflerle  KREDIKARTI  yazarak aralarında boşluk bırakarak sırayla T.C kimlik no,istediğiniz kredi kartı limiti ve aylık net gelirinizi yazarak 4747’e göndermesi yeterli olacaktır.Ziraat bankası 4747 sms bankacılığı ile gerçekleştirilen kredi kartı başvuruların sonucu kısa sürede sms olarak bildirilir.

Eğer Ziraat bankasına ait kullandığınız mevcut bir kredi kartı varsa 4747 sms bankacılığı ile limit yükseltme talebinde bulunmanızda mümkün.Kredi kartı limitini 4747 sms bankacılığı ile artırmak için telefonunuzun msj yaz bölümüne Büyük harflerle LIMIT yazıp aralarında bir boşluk bırakarak kredi kartınızın son 6 rakamını,yükseltmek istediğiniz limiti ve aylık net gelirinizi yazarak 4747’e gönderebilirsiniz.Talep ettiğiniz limit yükseltme işleminizin sonucu olumlu yada olumsuz sms ile tarafınıza bildirilir.

 

Ziraat Bankası 4747 sms Bankacılığı İle Bakiye Sorgulama

Ziraat bankası 4747 sms bankacılığı üzerinde gerçekleştirebileceğiniz işlemler yukarıda yer alanlarla sınırlı değil.Ziraat bankasında bulunan hesabınızın bakiyesini 4747 sms bankacılığı sayesinde 7/24 öğrenebilirsiniz.Ziraat bankası 4747 sms bankacılığı ile 3 farklı şekilde bakiye sorgulayabilirsiniz.

  1. Ziraat bankasında tanımlı cep telefonunuzdan msj yaz bölümüne büyük harflerle BAKIYE yazarak 4747’e sms atabilir, varsa birden çok hesabınız ilk 10 hesabınızın bakiyesi sms olarak telefonunuza gelecektir.
  2. Aynı şekilde sistemde kayıtlı cep telefonunun msj yaz bölümüne  büyük harflerle BAKIYE yazıp boşluk kartımıza ait Ek no’yu parantez içinde yazarak 4747’e gönderdiğinizde parantez içerisinde belirtmiş olduğunuz hesabın bakiyesi size sms olarak gelecektir.
  3. Eğer Ziraat bankasında kayıtlı olan cep telefonunuza ait kayıtlı farklı bir müşteri numaranız mevcut ise telefonunuzun msj yaz bölümüne BAKIYE bir boşluk Müşteri numarasını yazıp 4747’e göndererek, müşteri numarasına ait hesabın bakiyesini öğrenebilirsiniz.

 

  Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Anında,Kolay İnternetten Kredi Veren Bankalar 2018

 

Ayrıca Ziraat bankası 4747 sms bankacılığı sayesinde mevcut hesaplarınıza ait hesap hareketlerinizi’de öğrenmeniz mümkün.Ziraat bankasının 4747 sms bankacılığı sayesinde hesabınıza ait son 5 hareketi 612 karaktere sığmak koşuluyla öğrenebilirsiniz.Bunun için yapılması gereken tek şey telefonunuzun msj yaz bölümüne HAREKET yazıp bir boşluk parantez içinde kartınıza ait ek no’yu yazıp 4747’e göndermek.Hesabınıza ait son 5 hareket anında cebinize sms olarak gelecektir.

 

Yukarıda vermiş olduğumuz işlemlerin dışında Ziraat bankası 4747 sms bankacılığı ile Fon ve Döviz sorgulamakta mümkün.Ziraat bankası 4747 Fon sorgulama hizmeti sayesinde güncel Fon fiyatlarını 7/24 öğrenebilir doğru yatırım yapabilirsiniz.Bunun için büyük harflerle FON yazarak 4747’e kısa msj atmanız yeterli olacaktır.Güncel Fon fiyatları anında telefonunuza sms olarak gelecektir.

Döviz üzerinde yatırım yapanlar için güncel kur fiyatları çok önemlidir.Güncel kur fiyatlarını nerede olursanız olun Ziraat bankası 4747 sms bankacılığı sayesinde bir sms ile öğrenebilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken büyük harflerle KUR yazarak 4747’e kısa msj atmak.Güncel Kur bilgileri anında telefonunuza sms olarak gelecektir.

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemlerin tamamı  tüm operatörler için 1 sms değerinde olup Ziraat bankası tarafından herhangi bir ücretlendirmeye tabi değildir.

 

Kaynak: www.ziraatbank.com.tr