Ziraat Bankası Sanal Kart

Ziraat Bankası Sanal Kart
11 Mart 2019 tarihinde eklendi.

Teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak kredi kartı kullanımı da yerini sanal karta bırakmaktadır. Kredi kartının tüm özelliklerini içerdiğinden dolayı ziraat bankası sanal kart müşteriler tarafından son dönemde daha fazla tercih edilmektedir.

Sanal Kart Nedir?

Banka müşterilerinin kullanmış oldukları kredi kartlarına bağlı olarak oluşturulan ve kredi kartının kendisi olmadan da alışveriş yapma imkânı sağlayan kredi kartı numarasına sanal kart denilmektedir. Kolaylıkla başvurup kısa sürede sanal karta sahip olunabilmektedir. Kullanılacak sanal kartın numarası da başvuru sırasında müşterilere verilmektedir. Müşterilere tanımlanan sanal kartlar sıfır bakiye olarak kullanıma açılmaktadır. Sanal kart kullanılmak istenildiğinde ise kredi kartının limitinden para aktarımı yapılarak alışveriş işlemi gerçekleştirilmektedir. Alışveriş işlemleri bittiğinde ise sanal kartta kalan bakiye kredi kartına kolaylıkla aktarılmaktadır. Sadece alışverişlerde kullanılması ve limitin müşterilerin kredi kartlarına bağlı olarak şekillenmesi kartın kullanımını daha avantajlı hale getirmektedir. Ayrıca sanal kart ile yapılan alışverişlerde de kredi kartında olduğu gibi taksit yapma ve bonus kazanma imkânı bulunmaktadır.

Ziraat Sanal Kart Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası da müşterilerine sanal kart imkânını sunmaktadır. Banka müşterileri kredi kartlarına tanımlı olan sanal kartlarını alışverişlerde rahatlıkla kullanabilmektedir. Müşteriler ziraat bankası sanal kart tanımlama işlemini internet şubesi ve mobil şube üzerinden yapabilmektedir. Bundan dolayı da sanal kart almak isteyen müşterilerin kredi kartının bulunması ve aynı zamanda internet şube müşterisi olup kredi kartının da internet şubede tanımlı olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan müşteriler bankkart mobil, internet şube ve ziraat mobil uygulaması üzerinden sanal kart tanımlama işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bankanın uygulamaları üzerinden başvuru yapan müşteriler sanal kartını kısa sürede tanımlamaktadır. Ziraat Bankası müşterilerine yıllık en az 10 sefer sanal kart tanımlama imkânı sunmaktadır.

  Neo Kart Nedir - Nasıl Alınır ?

Etiketler:

Ziraat Bankası Sanal Kart Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. hakan dedi ki:

  güzel anlatım olmuş işimize yarayacak inş.
  ziraat kartım gelsinde bakalım

 2. Zeynep dedi ki:

  ayrıca dip not düşeceğim hocam 1 yıl içinde bankaya bile gitmeden mobil bankacılık üzerinden 10 sanal kart alabiliyoruz diye biliyorum … teşekkürler

 3. Osman Güzel dedi ki:

  Sanal kart kullanıcılarına hayranlıkla bakıyorum. internet şubesinden para yükle oluştur kullan kontrol et vs çok uzun hikaye.

Sayfa başına git