Nisan 10, 2021

Ziraat bankası çiftçi kredisi nasıl alınır 2018

Ziraat bankası bir çok alanda vatandaşların ihtiyaçlarına göre sunduğu krediler ile Türkiye’nin en öncü bankası olmayı sürdürüyor.Ziraat bankası çiftçilere faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gerekli ihtiyaçların maddi kaynağı olması için çiftçilere kredi imkanı sağlamaktadır.Ziraat Bankası Çiftçi kredisi nasıl alınır?Ziraat Bankası Hayvan Kredi nasıl alınır?Merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

 

Bilindiği üzere ziraat bankası devlet bankası ve faaliyetlerini devletin aldığı kararlara göre her alanda sürdürmektedir.Ziraat bankası devlet destekleri ile ekonominin kalkınması yönünde atılan adımlarda maddi kaynak sağlayan devlet bankasıdır.Ziraat bankası bu kapsamda çiftçilere ihtiyaçlarını karşılaması için kredi vermektedir.

 

Ziraat Bankası Çiftçi kredisi 3 ayrı Ana kategoriye ayrılmaktadır.Bunlar Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredileri,Bitkisel Üretim Kredileri ve Mekanizasyon kredileri’dir.

 

Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredileri

 

Hayvancılık ve su ürünleri kredileri kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.Bunlar Hayvansal üretim kredileri ve su ürünleri kredileri’dir.

 

Hayvansal Üretim Kredileri

 

Halk arasında hayvancılık kredisi de olarak bilinen hayvansal üretim kredileri Ziraat bankası tarafından çeşitli hayvansal üretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gerekli olan maddi kaynak için kredi vermektedir.Bu krediyi Aşağıda yer alan üretim faaliyetlerini yapan kişiler alabilir.

 

*Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık (Besi,Süt ve Damızlık)

*Kanatlı Hayvancılık (Tavuk,Hindi,Bıldırcın,Kaz,Ördek, Deve Kuşu ve Arıcılık)

 

Yukarıda yer verilen faaliyetlerin yatırımında ve ya devam eden faaliyetlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekebilirsiniz.

 

İşletme Kredisi ile yem,ilaç,makine bakımı ve onarımı,yakıt,sigorta ve kira giderlerinizi karşılayabilirsiniz.Bunların dışında Büyükbaş,Küçükbaş ve Kanatlı hayvan almak içinde işletme kredisi kullanabilirsiniz.

Yatırım Kredisi ile Ağıl ve Ahır yapımı,Süt soğutma tankı ve buna benzer çeşitli ekipman alımı yapabilirsiniz.Bunların dışında arıcılık faaliyeti için çeşitli harcamalar ve yapılacak işletmenin ihtiyaçlarına göre güneş,rüzgar ve biogaz yatırı içinde yatırım kredisi kullanabilirsiniz.Ayrıca işletme kredisinde olduğu gibi Büyükbaş,Küçükbaş ve Kanatlı hayvan almak içinde yatırım kredisi kullanabilirsiniz.

 

  Yapı Kredi İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Hayvansal Üretim Kredisine Başvurmak İçin Gerekli Belgeler

 

*Nüfus Cüzdanı

*ÇKS Belgesi – Çiftçi Belgesi

*Tarımsal işletmeyi gösteren ( Tapu kaydı,Kira Kontratı vb belgeler)

*Kullanılacak krediye karşılık gösterilecek teminatların belgeleri

*Faaliyet gösteren işletmenin son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Yukarıda yer alan belgelerle birlikte size en yakın Ziraat bankası şubesine giderek Ziraat bankası  hayvancılık kredisine başvurabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Tavuk Çiftliği Kredisi Nereden,Nasıl Alınır?

 

Su Ürünleri Kredileri

 

Denizde,Tatlı sularda veya toprak yada beton havuzlarda su ürünleri yetiştirenler ve Denizlerde ve tatlı sularda su ürünleri avcılığı üzerine faaliyet gösteren kişiler bu faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gerekli finansal ihtiyaçları için bu krediyi kullanabilirler.

Su ürünleri kredileri aşağıdaki faaliyet alanlarında kullanılabilir.

 

*Denizde,Tatlı sularda balık avcılığı ve yetiştiriciliği

*Karides,Kerevit,İstiridye,Kurbağa ve Midye gibi su ürünleri yetiştiriciliği

 

Yukarıda verilen alanlarda faaliyetler için işletme ve yatırım kredisi kullanabilirsiniz.

 

İşletme Kredisi ile bu faaliyetlerle ilgili her türlü ekipmanların bakım ve onarım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Sigorta,kasa,buz gibi giderler için de işletme kredisi kullanabilirisiniz.

İşletme kredisi ile ayrıca yetiştiriciler balık,yavru,yem,ilaç ve yakıt gibi çeşitli giderlerinizi karşılayabilirsiniz.,Avcılık ile uğraşanlar ise tekne bakım ve onarımı,yakıt ve işçilik gibi giderleri için işletme kredisi kullanabilir.

 

Yatırım Kredisi ile her türlü avlanma ve  yetiştiricilikte kullanılacak ekipmanın alımı yapabilirsiniz.Bunun dışında üretme havuzu,soğuk hava deposu gibi alanların yapımı içinde yatırım kredisi kullanabilirsiniz.Ayrıca tekne,motor,balıkçı gemisi,balık bulmaya yarayan sistemler ve balık ağları gibi harcamalarınız içinde yatırım kredisi kullanabilirisiniz.

 

Koşullarınız ve üretim gösterdiğiniz faaliyetler uygunsa devlet desteklerinden yararlanarak düşük faizli tarımsal kredilerden faydalanabilirsiniz.

Su ürünleri için kredi kullanmak isteyen kişiler aşağıdaki belgelerle en yakın Ziraat bankası şubesine giderek su ürünleri (Balıkçılık) kredisine başvurabilirler.

 

  VakıfBank Eğitim Kredisi Veriyor

Su Ürünleri Üretim Kredisine Başvurmak İçin Gerekli Belgeler

 

*Nüfus Cüzdanı

*ÇKS Belgesi – Çiftçi Belgesi

*Tarımsal işletmeyi gösteren ( Tapu kaydı,Kira Kontratı vb belgeler)

*Kullanılacak krediye karşılık gösterilecek teminatların belgeleri

*Faaliyet gösteren işletmenin son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Ziraat Bankasının çiftçilere sunduğu krediler hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Kaynak: www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim