Nisan 11, 2021

Yüksek Faiz Veren Bankalar 2020

Ülkemizde parasını faizde değerlendirmek isteyen bir çok vatandaş vardır. Öncelikle İslam Dini içerisinde Faiz’in yasaklandığını ve haram kılındığını belirtmemiz gerekmektedir. Dini sakıncaları gözeten vatandaşların faiz veren bankalar yerine kâr payı dağıtan bankalara paranızı yatırmayı deneyebilirsiniz. En yüksek kâr payı sunan bankaları da sizler için bir başka makalemizde listemeleye çalışacağız. bu makalemizde ise en üyksek faiz getirisini sunan bankalar hakkında bilgilendirme yapacağız.

                Çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılamak adına belli bir miktarda parayı, altını vs. biriktirmiş olabilirsiniz. Sahip olduğunuz bu birikimleri değerlendirmek için ise uygun bir bankayla çalışmayı arzu edebilirsiniz. Bu işlemi sorunsuz şekilde halledebilmeniz adına yüksek faiz veren bankalar mevcuttur. Bu bankalarda TL, Euro, dolar ve diğer ülkelerin para birimlerini tutabilirsiniz. Buradaki paranızın artabilmesi için bazı şartların aynı anda sağlanması gerekmektedir.

  Emekliye Faizsiz Kredi 2020

Yüksek Faiz Veren Bankaların Şartları

                Öncelikle faiz getirisi kazandırması açısından koymuş olduğunuz bu paraların belli bir süre bu bankalarda kalması lazım gelmektedir. Genelde 3, 6, 9, 12 aylık periyotlar bunun için belirlenmektedir. Bu süreler dolmadan paranızı çekim talebinde bulunamamaktasınız.

Yatırdığınız paralarınız için en yüksek faiz veren bankaların 2019 senesinde bu oranlarını artıracakları aşikardır. Şu an için vadeli mevduat hesaplarında %20-25 seviyelerinde olan faiz getirisinin yeni yılla birlikte %27-28 seviyelere yükseleceği konuşulmaktadır. Bu değerlerin küsuratları ise bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Bundan ayrı olarak bu bankalara sadece nakit para yatırmak zorunda değilsiniz. Altın, tahvil, hisse senedi ve diğer gelir getirici şeylerin saklanması ve biriktirilmesi işlemlerini de sorunsuz olarak halledebilirsiniz.

Yüksek Faizlere Göre Para Getirileri

Faiz oranları baktığımız zaman bellidir. Burada önemli olan ne kadar para koyacağınızdır. Az bir miktar koyarak kısa zamanda binlerce lira para kazanmanız mümkün değildir. Ancak örneğin 50 bin 100 bin gibi rakamları sermaye olarak bu bankalara yatırdığınızda birkaç senede bu miktarın milyonlara ulaşacağını göreceksiniz. Özellikle yeni yılla birlikte birikim yapmak ve para kazanmak için harika bir fırsatınız olacaktır. Bunu kaçırmamalı ve acilen sermayenizi buralara yatırmalısınız. Paranız güvenli kasalarda saklanmakta ve her vade döneminde faiz getirisi oranına göre artırılmaktadır.

En Yüksek Faiz Oranları Güncel 2019

Güncel faiz kampanyaları takip edildiğinde 2019 yılı içinde en yüksek faizi sunan banka olarak göze çarpan banka Odeabank %26,50 lik bir faiz imkanı sunuyor. Bunun dışında en yüksek faiz sunan bankalar ise şu şekilde:

ABank  %25,50

ING Bank  % 24,00

EnPara  % 23,00

DenizBank % 23,00

Şekerbank % 23,00

Diğer bankaların sunmuş oldukları mevduat faiz oranları ise genellikle %20 civarında bulunmaktadır. Şuan için güncel faiz oranları içerisinde en yüksek getiriyi sunan Odeabank %26,50 lik mevduat faiziyle dikkat çekmektedir. Bankalar zaman zaman faiz oranlarında yenilemeler yapmakta ve çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Bu nedenle sitemizi ve bankaların resmi sitelerini takip etmenizde fayda olacaktır.