Mayıs 8, 2021

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Günlük hayatta her türlü mağaza ve kafelerde sorunsuz şekilde kullanılabilen kredi kartlarında, farklı limitler yer almaktadır. Kişilerin aylık gelir bilgisi ve de kredi notlarına göre verilen kredi kartları, bankalar aracılığı ile müşterilere belirli kriterler doğrultusunda sunulmaktadır. Ülkemizde hizmet veren bankalar arasında Yapı Kredi Bankası da bulunmakta ve farklı özelliklerdeki kredi kartlarını, müşterilerine sunmaktadır. Kredi kartı başvuru işlemleri için ilgili bankanın şubesine gidebilir ve gerekli detayları müşteri hizmetlerden öğrenerek, başvuru sürecine girebilirsiniz. Bunun yanı sıra Yapı Kredi kredi kartı başvurusu işlemleri, günümüz teknolojisi ile birlikte internet üzerinden kolay şekilde yapılabilmektedir. Bankanın sağladığı başvuru formu sayesinde, doğru bilgilerin girilmesi ile birlikte başvurunuz onay sürecine alınmaktadır. Bir diğer başvuru yolu ise SMS yöntemidir. Gönderilen mesaj sonrasında müşteri hizmetleri sizi aramakta ve süreç hızlanacaktır.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu
Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu SMS İle Nasıl Yapılır?

İşinizi yarım bırakmak ve Yapı Kredi şubesine gitme derdi ile uğraşmamak için sunulan Yapı Kredi kredi kartı başvurusu sms ile nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Kısa mesaj göndererek başvuru yapmak için T.C. Kimlik numaranızı yazmanız ve 4454 numarasına SMS atmanız yeterli olmaktadır. Bu işlem sonrasında başvurunun devamı için müşteri hizmetleri sizinle iletişime geçecek ve çeşitli bilgileri sorarak, başvuru formunu verdiğiniz bilgilere göre dolduracaktır. Daha sonra başvuru süreciniz merkez şubeye iletilecek ve değerlendirilmeye alınacaktır.

Yapı Kredi Kredi Kartı İnternet Başvurusu

Daha düzenli harcama yapmak ve alışverişlerde çeşitli indirim ve bonusları kazanmak isteyen kişilerin tercih ettiği bankalardan birisi de Yapı Kredi’dir. Zamanının çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren insanlar, kart başvurularını da internet üzerinden yapmak istemektedir. Bu durumlar için sunulan Yapı Kredi kredi kartı internet başvurusu hizmetleri için, bankanın resmi site adresine girilmesi gerekmektedir. Resmi sayfaya http://www.yapikredi.com.tr/ bu link üzerinden girebilir ve ana sayfadan Başvuru Merkezi sekmesine, oradan da Kredi Kartı Başvurusu kısmına gelebilirsiniz. Gelinen son kısımda ise T.C. Kimlik numaranızı, cep telefon numaranızı ve sitedeki güvenlik kodunu girerek başvuruya ilk adımı atmış olursunuz. Anlatılan kısmı çözemeyen ve ilgili sayfaya giremeyen kişiler buraya tıklayarak kolay şekilde erişim sağlayabilir.

  İNG Bank Şifre Alma, İng Bank Kart Şifresi Yenileme

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama İşlemi

Kart almak için başvuru yapan kişiler arasında yaygın olarak tercih edilen Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucu sorgulama işlemleri sayesinde, başvuru sonucunuzun ne olduğu ya da hangi aşamada olduğu bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Söz konusu olan sorgulama sayfasına ise burayı tıklayarak kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler

İnternet ya da SMS dışında yapılacak olan Yapı Kredi kredi kartı başvurusu için gerekli olan belgeler listesinin başında doğru ve eksiksiz olarak doldurulan Yapı Kredi kredi kartı başvuru formu, Kimlik belgesi aslı ve 2 adet fotokopisi, aylık gelir bilgilerini gösteren belge istenir. Bunun yanı sıra sigortalı olarak çalışmayan kişilerden ise çalıştıkları işyerinin muhasebe bölümünden aylık net maaşını gösteren ve çalıştıklarına dair yazı içeren maaş dilekçesi gerekmektedir.

Dilekçe yine firma yetkilisi tarafından kaşelenmeli ve imzalanmış olmalıdır. Yapılan kredi kartı başvuru işlemleri sonucunda, bankalar bilgileriniz doğrultusunda başvurunuzu onay sürecinden geçirmektedir. Yapı Kredi, kredi kartlarının verilip verilmeyeceği daha önceki varsa kredi notunuza bakılmaktadır. Zamanında ödenip ödenmediği kontrol edilen borç bilgilerinin yanı sıra, kişilerin aylık gelir ücretlerinin de kartın verilmesi için önemli etken olduğu bilinmektedir.