Nisan 11, 2021

Yapı Kredi Kredi Kartlarının Özellikleri

Yapı kredi ve ülkemizde hizmet veren diğer bankalar, tüketicilerin günlük ihtiyaçlarını karşılamaları ve taksitli alışveriş yapabilmeleri için kredi kartı vermektedir. Yapı kredi kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketiciler Yapı kredinin tüketicilerin hizmetine sunduğu kredi kartlarını incelemelidir.

Yapı Kredi Kredi Kartlarının Özellikleri

Kredi kartı kullanan sayısı ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Kredi kartları doğru kullanıldığında tüketicilere çok faydası bulunmaktadır. Alışveriş yaptığınız yerde normalde taksit seçeneği yok ise kredi kartınız ile taksitli ödeme yapabilmeniz mümkündür.

 

Ayrıca kredi kartının harcamalarına dikkat eder ve ödemelerinizi zamanında yaparsanız.Kredi notunuz yükselir ve bankaların ürünlerini kullanmak istediğinizde bu size kolaylık sağlar.

 

Kredi kartı tercihi yaparken harcama yaptığınız alanlarda size faydalı olan varsa bunu tercih etmelisiniz.Bu sayede harcama yaptığınız zaman kredi kartının kampanyalarından ve biriken puanlardan faydalanabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Kredi Kartları

 

Yapı Kredi bankası tüketicilerin harcama alanlarına yönelik farklı özelliklere sahib 9 farklı kredi kartı çıkartmıştır.Bu kartların özellikleri ve avantajları aşağıda başlıklar halinde bulunmaktadır.

 

Yapı Kredi World Kart

Yapı kredi world kart’ın 25 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır.World kart ile anlaşmalı yerlerden yapacağınız harcamalarda world puan kazanabilirsiniz.Ayrıca world kart anlaşmalı yerlerde yapacağınız harcamalara taksit seçeneği de bulunmaktadır.Biriken World puanlarınız ile talimat vererek yıllık kart ücretini ödeyebilirsiniz.Yapı Kredi World kart ile nakit ihtiyaçlarınızı 5 ile tek çekim yada  12 aya kadar taksitli nakit avans çekerek karşılamanız da da mümkün.

 

  Kredi Borcu Ödenmezse Hapis Cezası var mı? 2018

Ayrıca world kredi kartınız ile yaptığınız harcamalarınızı 1 ile 3 aya kadar erteleme imkanı da bulunmaktadır.

 

Yapı Kredi World Gold Kart

Yapı Kredi world gold kart, world kartta da olduğu gibi anlaşmalı yerlerden yapacağınız alışverişlerinizde sizlere world puan kazandırmaktadır.Yine world kartta olan taksitlendirme seçeneği de bulunmaktadır.World gold kart ile yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinde aldığınız ürünler 60 gün boyunca world gold kart tarafından garanti altına alınmaktadır.Kaybolan,Çalınan ve zarar gören eşyalar 500 Euroya kadar world gold kart güvencesi altındadır.Hırsızlık ve Kaza gibi olaylar durumunda ise alınan ürünlerin zararına göre 1500 Euro’ya kadar olan alışverişler güvence altındadır.

 

Yapı Kredi World Platinum Kart

Word platinum kart sahipleri her türlü müşteri hizmetleri desteği için özel olarak tek bir noktadan iletişime geçmektedir. Bunun için tek yapılması gereken World Platinum kart sahiplerine özel 444 0 446 destek hattını aramaktır.

 

  • World platinum kart asistans özelliği ile sizlere genel danışma, Medikal asistans , Ev asistans ve Teknik asistans olarak hizmet vermektedir.

 

  • AVIS araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen world platinum kart kullanıcıları %35 indirimle araç kiralayabilir.
  • World platinum kart ile yapacağınız eşya alışverişlerinizde çalınma,zarar görme ve kaybolma gibi yaşanabilecek  olumsuzluklar 60 gün boyunca Alışveriş güvencesi altındadır.

 

Ayrıca world kart özelliklerinin hepsi world platinum kart da bulunmaktadır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

 

Yapı Kredi Adios Kart

Adios kart ile world üyesi işyerlerinden yapacağınız harcamalardan puanlar  kazanabilir,Kazandığınız puanları yine world üyesi olan noktalarda harcayabilirsiniz.

 

  • Ayrıca adios kartın yıllık kart ücretini vereceğiniz talimatla biriken puanlarla ödeyebilirsiniz.

 

  • Allianz Yaşam ve  Emeklilik primlerinizi yine talimat vererek kartınızda biriken puanlarla ödeyebilirsiniz.

 

  • Adios kart Seyahatlerde avantaj sağlayan bir kredi kartıdır.Seyahatiniz için yapacağınız harcamaları adios kart da biriken puanlarınızla yapmanız durumunda mevcut puanlarınız 2 katına kadar değer kazanacaktır.

 

  Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler

Yapı Kredi Adios Premium Kart

 

Yapı Kredi Adios Premium Kart da Adios kart özelliklerinin aynısı bulunmaktadır.Adios premium kart almak isteyen tüketiciler yukarıdaki başlık da yer alan Yapı Kredi Adios Kart özelliklerine göz atabilir.

 

Yapı Kredi Crystal Kart

  • Yapı Kredi Crystal Kart ile hem yurt içinde hemde yurt dışında VISA ve Mastercard özellikli kartların geçerli olduğu her noktadan alışveriş yapabilirsiniz.

 

  • Crystal kart ile 200.000’den fazla world üyesi işyerlerinden taksitli alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.Ayrıca world üyesi işyerlerinden yapacağınız alışverişlerden puan kazanabilirsiniz.Kazandığınız puanları yine world ile anlaşmalı noktalarda harcayabilirsiniz.

 

  • Crystal karta bağlı olarak Sanal kartınız da bulunmaktadır.Bu sanal kart ile internet ortamında güvenli alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.İnternet bankacılığı aracılığı ile dilediğiniz tutarı kredi kartınızdan sanal kartınıza aktararak kullanabilirsiniz.

 

Yapı Kredi Play Kredi Kartı

 

Yapı kredi Play  kredi kartı Öğrencilere özel hazırlanmış kredi kartıdır. Bu kredi kartını alabilmek için öğrenci belgeniz ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Anlaşmalı Word üye işyerinden yapılacak alışverişlerde puanlar kazanabilirsiniz. Ayrıca harçlık uygulaması ile 2 gün içerisinde geri ödemek şartıyla nakit avans çekebilirsiniz. Bu uygulama ile nakit avans çekiminde faiz ve ücret ödemiyorsunuz.

 

Yapı Kredi Opet Kredi Kartı

 

Yapı kredi opet kredi kartında tüm word kart özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca opet’e ait petrol istasyonlarından alacağınız yakıt karşılığında opet puan kazanabilirsiniz. Her ay yapacağınız 100 TL’lik alışverişte 5 TL opet puan sizi bekliyor.1 ay içerisinde en fazla 25 TL opet puan kazanabilirsiniz. Yani her ay 500 TL ve üzeri harcamalarınızda 25 TL opet puan kazanabilirsiniz. Kazandığınız opet puanlar anında hesabınıza geçer ve opet istasyonlarında harcama yapabilirsiniz.