Nisan 11, 2021

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yapı kredi bankası ülkemizin önde gelen özel bankalarından bir tanesidir. Tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına göre kredi kampanyaları düzenlemektedir.İhtiyaç kredisi,Konut kredisi ve Taşıt kredisi ile tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik kredi vermektedir.Kredi hesaplama aracını kullanarak çekmek istediğiniz kredinin faiz oranını,aylık taksit tutarını ve Toplam maliyetini öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yapı kredi bankası’ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen tüketiciler gerekli koşulları taşımalıdır.Krediyi çekmek isteyen kişinin kredi notu iyi olmalı ve aylık düzenli geliri olmalı ve bu gelir kredi için yeterli olmalıdır.

 

Kredi notu bankaların tüketicilere kredi verirken baktıkları önemli kriterlerden birisidir.Eğer kredi notunuz çok düşük ise banka sizin kredi başvurunuzu olumsuz sonuçlandırır.Kredi çekebilmek için tüketicilerin kredi notu en az 1300 puan olmalıdır.1300 kredi notuna sahip tüketiciler bankalardan kredi çekemezler.Kredi notu kredi çekmek için o kadar önemli kriterdir ki kredi notunuz 1700 puanın üzerinde ise bankalar size kredi vermek için ulaşır.Eğer kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama Yolları 2018 buradan öğrenebilirsiniz.

 

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

 

Yapı kredi müşterisi iseniz internet şubesinden yada mobil bankacılık üzerinden ihtiyaç kredisine başvurabilir kredinizin onaylanması durumunda hesabınıza yatmaktadır.

Size en yakın yapı kredi şubesine giderek yada Yapı Kredi telefon bankacılığı 0850 222 0 444 aracılığı ile kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.Ayrıca Yapı Kredi Atm’lerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Yapı Kredi SMS ile Kredi Başvurusu

 

Yapı kredi bankası’ndan sms ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.Kredi başvurusu yöntemleri arasında en kolay olanıdır.Y

 

  Banka Vadesiz Hesap Açma 2018

Sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu için;

 

‘’Bireysel’ bir boşluk ‘’TC Kimlik No’’ boşluk ‘’Aylık geliri’’ yazarak 4411’e kısa sms göndermeniz yeterli olacaktır.

 

Yapı kredi ihtiyaç kredisi ile en az 1.000 TL en fazla 50.000 TL ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

 

Kredi Başvurusu için Gerekli Belgeler

 

  • Nüfus cüzdan Fotokopisi

 

  • Gelir Belgesi

 

  • Adres teyidi için 3 ay içerisinde alınmış İkametgah belgesi yada kişinin üzerine düzenlenmiş son 3 aya ait elektrik,su,doğal gaz ve telefon gibi abonelik gerektiren hizmetin faturası gerekmektedir.

 

Yapı kredi bankası ihtiyaç kredisi için örnek bir tablo aşağıda yer almaktadır.Bu tabloda yer alan değerler örnek olarak verilmiştir.Kredi notuna ve diğer kriterlere göre kredi başvurusunda bulunacak kişinin faiz oranı farklılık gösterebilmektedir.