Nisan 11, 2021

Yapı Kredi EFT Saatleri ve Eft Ücreti 2018

EFT iki farklı banka arasında yapılan para transferine denilmektedir.Yapı Kredi EFT işlemleri de Yapı Kredi Bankası’ndan başka bir bankaya para gönderme ya da başka bir bankadan Yapı Kredi’ye para gönderme işlemidir.Yapı Kredi EFT saatleri ve EFT ücreti hakkında bilgi sahibi değilseniz yazımızın devamını okuyun.

 

Her bankada olduğu gibi Yapı Kredi’de de vatandaşlarımız para gönderebilir ve para alabilir.  Para transferi işlemleri Havale yolu ve EFT yolu ile gerçekleşir.Yapı Kredi hesabından aynı kişiye ait ya da farklı bir kişiye ait Yapı Kredi  hesabı arasındaki yapılan para transferi işlemine havale denilmektedir. Yapı kredi hesabınızdan başka bir bankadaki kendinize ait ya da farklı kişilere ait  hesaba para gönderme işlemine EFT denilmektedir. Yapı Kredi havale işlemleri 7/24 yapılabilmektedir. Yapı Kredi EFT işlemleri mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmektedir. Yapı Kredi EFT saatleri aşağıdaki başlıkta yer almaktadır.

 

Yapı Kredi EFT saatleri

Yapı Kredi EFT saatleri hafta içi Sabah 09.00 ile 16.45 arasında yapılmaktadır.Hafta sonu ve mesai saatleri dışında  yapılan EFT ilk iş günü sabah 09.00’dan sonra gerçekleşmektedir. EFT işlemleri iki farklı banka arasında gerçekleştirdiği için para transferi işlemi banka yetkilileri tarafından kontrol ederek gerçekleştirilir.Resmi  yarım gün tatilinde EFT yapmak istiyorsanız işleminizi sabah 09.00ile 11.45 arasında gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yapı Kredi Geç EFT saatleri

Yapı Kredi de normal EFT saatleri sabah 09.00 ile 16.45 arasındadır. İşlemlerini bu saatler içinde yetiştiremeyen kişiler 16.45 ile 17.20 arasında geç EFT olarak gerçekleştirebilmektedir. Geç EFT işlemi  aynı gün onaylarsa da para transferi işlemi bir sonraki mesai saatinde sabah 09.00 ile 09.30 arasında gerçekleşir.Geç EFT ücreti normal EFT ücretinden daha fazladır.Geç EFT ücretlerinde ekstra transfer ücreti talep edilmektedir.

 

  PTT Çalışma Saatleri

Yapı Kredi EFT Ne zaman hesaba geçer?

Yapı Kredi Bankası’ndan gerçekleştiren EFT  işlemleri 15 dakika ile 30 dakika arasında sürmektedir. 16.45 ile 17.20 arasında yapılan geç EFT  para transferi işlemleri ise ilk mesai saatlerinde 15 dakika ile 30 dakika arasında gerçekleşmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Hafta Sonu Eft ve Havale Yapılır mı?2018

 

Yapı Kredi EFT ücreti

Yapı Kredi EFT ücreti EFT işleminin yapıldığı kanala göre farklılık göstermektedir. EFT işlemlerini mobil bankadan, internet şubesinden ve telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

*Mobil bankadan gerçekleştirilen EFT ücreti 3 TL’dir.

 

*Internet şubesi üzerinden yapılan EFT ücreti 3.5 TL’dir

 

*Telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisi ile yapacağınız EFT işlem ücreti ise 20 TL’dir.

 

*Geç EFT ücreti ise 6 TL ile 21 TL arasında değişmektedir.

 

*Ayrıca düzenli EFT işlemi gerçekleştiren kişilerden EFT ücreti 2.4 TL  alınmaktadır