Nisan 10, 2021

Yapı Kredi Bankası Swift Kodu

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Günümüzde en önemli bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, müşterilerine sunmuş olduğu eşsiz hizmetler ve olanaklarla önde gelen bankalar arasında ilk sırada yer alıyor. Yapı kredi bankası swift kodu hakkında gerekli olan bilgiler, makalemiz içeriğinde anlatılıyor.

Swift Nedir?

Uluslararası para iletimleri için kullanılan swift kodu her özel banka için farklı oluşturulur. Ancak uluslararası nakit para transfer imkanı tanımayan bankalarda swift kodu kullanılmaz. Günümüzdeki bankaları ele alacak olursak, birçok banka swift kodu ve uluslararası dış pazarda para transferi imkanını sunduğu gözlemleniyor.

Swift Kodu Nedir?

Türkiye genelinde ön sıralarda yer alan her bankada swift kodu kullanılıyor ve bu swift kodu ile para transferi işlemi kısa bir süre içerisinde gerçekleşebiliyor. yapı kredi bankası swift kodu bulunan ilk banka seçenekleri arasında yer alarak hizmet veriyor. Yapı Kredi Bankası, portföyünde yer alan müşterilerine yurt dışı para transfer hizmeti sunma seçeneğinde swift kodu, tanımlayarak hizmet veriyor. Her bankaya özel olarak belirlenen bu kod, yurt içi ve yurt dışına para transferi yapılacağı anda, ya da yurt dışından yurtiçine para gönderimi sırasında kullanılan özel bir koddur. Kolay bir sistem olan Swift kodu her bankaya özel olarak tanımlanır ve bankaya özel olarak belirlenir. Kodlama, sistemi bir kaç saniyelik bir işlemle tamamlanır. Kod belirleme işleminde en az 8 ve en fazla 11 karakter olur. Yapı kredi bankası swift kodu oluştururken YAPITRISFEX olarak belirlemiştir. Uluslararası para transfer işlemlerinde bu shift kodu kullanılarak para gönderimi işlemleri yapılabilir ve transfer işlemleri Yapı kredi bankası ile gerçekleştirilir. Yapı Kredi Bankası tarafından belirlenen swift kodu, hem para transferi işlemlerinde kullanılır hem de bankayı temsil edici niteliktedir.

  Finansbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2020