Nisan 11, 2021

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Geçim sıkıntısı her geçen gün daha da artmakta ve insanlar, günlük yaşantılarını rahat şekilde geçirebilmek için paralara ihtiyaç duymaktadırlar. Eğitim, hastalık ya da mutfak ihtiyaçları gibi nedenlerden dolayı maddi anlamda sıkışan kişiler, borç arayışı içine girmektedir. Bu nedenlerden dolayı şubeye gitmeden kredi veren bankalar listesi, kredi çekmek isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Ancak yüksek miktarlı paraları bulmak, geçim sıkıntısı yaşandığı günümüzde oldukça zordur. Bu durumda imdada yetişen bankalar, çeşitli kredi imkânları ile yaygın olarak tercih edilmektedir. Kredinin ne amaçla çekileceği ve de aylık gelir miktarına göre şekil aldığı kredi ücretlerinde, bazı önemli hususlarda yer almaktadır. Ancak gelişen teknoloji sayesinde kredi almak için, şubeye gitmeye gerek kalmamaktadır.

 Kredi Veren Bankalar
Kredi Veren Bankalar

En Kolay Yoldan Kredi Almak

Mobil bankacılık sisteminin yaygın olarak kullanıldığı uygulamalarda, internet üzerinden kolay şekilde kredi başvuru yapabilmek için öncelikle, bir bankada şifreli hesabınızın olması gerekmektedir. Verilecek olan krediler, bankaya göre ve miktara göre farklı faiz ücretleri ile sunulmaktadır. Yaklaşık 2-3 dakika içerisinde kredinin onaylanıp, onaylanmadığı konusunda bilgilerin geldiği işlemlerde, onay alınmasının ardından kredi miktarı hemen hesabınızda gözükmektedir. En kolay yoldan kredi almak isteyen kişiler için sunulan bu uygulamalar, şubeye gitme derdi ile uğraşmamak ve zamandan tasarruf elde etmek isteyen kişiler için bankaların sağladığı kolaylıkların başında yer almaktadır.

SMS İle Kredi Veren Bankalar

İş ya da eğitim gibi çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan zaman yetersizliği, kişilerin acil olarak kredi çekmek istedikleri durumlarda da sorun olmaktadır. Bu sorunlar nedeni ile hayata geçirilen kolaylıklar arasında son yıllarda yaygın olarak tercih edilen SMS kredisi, telefon üzerinden mesaj göndererek, kredi almanızı sağlamaktadır. Teke tuşla kredini alma imkânına sahip olan bankalar, daha fazla müşteri çekmek için farklı yollara başvurmaktadır. SMS ile kredi veren bankalar listesinde ise ilk olarak Akbank, Garanti Bankası, Halk Bankası ve Odeabank akıllara gelmektedir. Bu bankaların yanı sıra Denizbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, QNB Finansbank’ta telefon üzerinden kolay şekilde kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. TC kimlik numarası ve ilgili SMS numaraları sayesinde, kolay şekilde yapılan kredi başvuru işlemlerinde, kredinin hangi tür amaçla çekileceği, türü ve de miktarı gibi bilgilerinin de içeren mesajların oluşturulması gerekmektedir.

  Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur?

SMS Atarak Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalara ait olan numaralara ve kredi miktarlarına göre değişmekte olan SMS atarak kredi başvurusu işlemi, son yıllarda sıkça talep görmektedir. Maaş ve daha önceki kredi notlarına göre belirlenen kredi miktarları, kişilerin telefonlarına kısa mesaj yolu ile aktarılmakta ve insanların daha kolay şekilde tutarları öğrenmeleri sağlanmaktadır. Kısa mesaj yolu ile kredi çekmek isteyen kişilerin yapacağı adımlar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Akbank: Kredi yazıp boşluk bırakın ve TC Kimlik bilgileriniz ile birlikte 4425’e SMS gönderin.
  • Halk Bankası: 3401 numarasına TC Kimlik, kredi miktarı ve kredi türü içeren kısa mesaj gönderin.
  • Vakıfbank: TIK yazın ve bir boşluk bırakın. Daha sonra TC Kimlik numaranızı yazarak 5724’e mesaj atın.
  • Garanti Bankası: Aylık gelir, kredi miktarı, vade ve TC Kimlik yazarak, 3390’a SMS atmanız yeterlidir.
  • QNB Finansbank: TC Kimlik yazarak, 5030’a kısa mesaj atmanız yeterlidir.
  • Denizbank: KREDİM yazın ve boşluk bırakın. TC Kimlik numaranız ile birlikte 3280’e mesaj gönderin.
  • Odeabank: KREDİM yazıp, boşluk bırakmanız ve TC Kimlik numarası ile 8444 numarasına kısa mesaj atmanız gerekmektedir.
  • Yapı Kredi Bankası: TC Kimlik, kredi türü ve aylık net gelir bilgilerinin yer aldığı kısa mesajı, 4411’e göndermeniz yeterlidir.