Nisan 11, 2021

Sigortasız ve Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Var mı?

Nakit ihtiyacı için bankadan kredi çekmek isteyen tüketiciler bankanın istediği koşulları taşımalıdır.Bankalar sigortasız ve gelir belgesiz kredi verir mi? Veriyorsa sigortasız kredi veren bankalar ve gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri bu yazınızda bunlardan bahsetmek istiyoruz.

 

Bankalara kredi başvurusunda bulunduğumuzda bizden gerekli belgeler istemektedir.Kredi kullanacak kişinin düzenli bir geliri var mı ? bunu bilmek istediği için banka çalışan tüketicilerden sigorta ve gelir belgesi istemektedir.

 

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Var mı ?

Gelir belgesiz kredi çekmek oldukça zordur.Çünkü banka kişiye vereceği kredinin geri ödemesinin sorunsuz bir şekilde ödenmesini istemektedir.Bankaya çekmek istediğiniz kredi karşılığında teminat gösterebilirseniz bu şekilde kredi çekebilirsiniz.Yine de bu durum bankaların kendi prosedürüne kalmaktadır.Bankadan kredi çekmek için illaki maaş bordrosu olmasına gerek yok eğer belgelene bilir bir geliriniz varsa yine kredi kullanabilirsiniz.Kira geliri gibi düzenli geliriniz var ise kredi çekmeniz mümkündür.Bu konunun dışında sigortasız yani SSK’sız kredi çekmek mümkün mü?Biraz bundan da bahsetmek istiyorum.

 

Sigortasız Kredi Veren Bankalar Var mı ?

Bankalar çalışan tüketicilerin sigortası var mı bakmaktadır.Bunun nedeni kredi kullanacak kişi ne zamandır çalışıyor ve belgelenebilir geliri ne kadar bunları bilmek için kişinin sigortasına bakmaktadır.Çalışan kişiler de durum bu şekilde iken çalışmayan yada serbest meslek sahibi kişiler kredi çekebilir mi?Çalışmayan veya serbest meslek sahibi kişiler sigortasız kredi çekebilirler.Sigorta kişinin ne kadar zamandır çalıştığını ve ne kadar geliri olduğunu göstermektedir.Çalışmayan veya serbest meslek sahibi kişiler de sigortasız olsa bile teminat göstererek veya sigortasız bir geliri varsa bunu belgeleyebilir ise kredi kullanabilir.Bu durumda yine bankaların kendi prosedürüne kalmaktadır.

 

  İng Bank Kredi Hesaplama

Bankalardan sigortasız veya gelir belgesiz kredi çekmek için en önemli faktörlerden birisi kişinin kredi notu’dur.Eğer kredi notunuz 1500 puan üzerinde ise ve bankaya sunabileceğiniz gelirinizi ispatlayan bir belgeniz varsa veya krediye karşı gösterilecek teminatınız varsa kredi çekme ihtimaliniz fazladır.Eğer kredi notunuz düşük,sigortasız ve gelir belgenizde yok ise kredi çekmeniz imkansız gibi gözükmektedir.

 

Kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz.Kredi notunuzu nereden nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız.Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama Yolları 2018 yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Burada yer alan yöntemler ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.Ayrıca kredi notunuz düşük ise Düşük Olan Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz.Burada kredi notunuzu yükseltmek için tavsiyeler yer almaktadır.

Belgesiz internet üzerinden kredi veren bankalar mevcut.Şubesiz bankacılık sayesinde internet üzerinden kredi başvurusunda bulunup onaylanması durumunda kredinizi banka hesabınız üzerinden kullanabilirsiniz.

Şubesiz bankacılık işlemleri yapan Bankalar

  • CepteTeb
  • Nkolaykredi
  • Enpara.com
  • Nuvo
  • Senin Bankan
  • Dijital Deniz
  • Mutluparam.com
  • İGaranti

Şubesiz anında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız.Anında,Kolay İnternetten Kredi Veren Bankalar 2018 yazımıza göz atabilirsiniz.