Nisan 10, 2021

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır İşte Şartları

Ptt posta,kargo ve para havalesinin yanı sıra bankacılık işlemlerine yönelik çalışmalarda yapmaktadır.PTT müşterilerinden kredi başvurusu alarak bankalar ile müşterisi arasınada aracı olmaktadır.Peki kredi başvurusu nasıl yapılır,şartları nelerdir ?Bunları merak eden okurlarımız için derledik.

 

PTT bilindiği üzere kargo ve para havale işlemleri yapan bir kurumdur.PTT bankacılığın bu kadar yaygınlaşmasıyla bir takım adımlar atmaya karar vermiştir.PTT kart çıkartılmış ayrıca PTT Atm’leri hizmete girmiştir.Bu atılımların nedeni bankaların özellikle para transferi işlemlerinde daha çok kullanılmasıdır.PTT kendi yerini korumak için tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır.PTT ‘nin kredi vermesi yani kredi çekmeniz için aracı olması da bunlardan birtanesidir.

  PTT'den Kredi Nasıl Alınır?

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

 

Ptt kredi başvurusu yapmak için size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir.Kredi başvurusu telefonla yada internet üzerinden yapılmamaktadır.PTT şubesinde size verilen kredi formunu bilgilerinizle dolduruyorsunuz.Doldurduğunuz forumdaki bilgileri yetkili sisteme giriyor.Sisteme girilen bilgi anlaşmalı olduğu bankaya gidiyor.Krediniz banka tarafından onaylanması durumunda kredi sözleşmesini imzalayarak kredinizi alabilirsiniz.Kredi notunuz düşük ise yada aylık geliriniz kredi için yeterli değil ise krediniz onaylanmaz.

 

PTT Kredi Başvurusu Şartları

 

PTT’den kredi almak için pek şart bulunmamaktadır.Maaşını PTT üzerinden alan kişiler daha düşük faiz oranları ile kredi kullanabilmektedir.

 

Kredi başvurusu sadece PTT şubelerinden yapılmaktadır.

 

Kredinizin onaylanması için aylık geliriniz ve kredi notunuz iyi olmalıdır.Kredi notu yüsek olmayan kişilerin kredi başvuruları bankalara gönderilmemektedir.Durum zaten bellidir.Bankalar kredi notu düşük olan kişilerin başvurusunu olumsuz sonuçlandırır.

 

PTT – Denizbank Kredi Başvurusu

 

Maaşları PTT’ye yatan emeklilere Denizbank masrafsız ihtiyaç kredisi vermektedir.36 ay vade ile en fazla 36 bin TL kredi çekebilirsiniz.Ayrıca 36 ay kredi çekebilmek için en fazla 77 yaşında olmanız gerekmektedir.Kredi taksitinin son ödeme tarihinde 80 yaşında olmamanız gerekmektedir.

 

Denizbank gibi Vakıfbank,İNG bank ,Odeabank , Aktifbank ve TEB’de PTT ile anlaşmalı bankalardır.Emekli maaşlarını PTT’den alan tüketicilere PTT üzerinden kredi vermektedir.