PTT Kart Şifremi Unuttum? Nasıl Şifre Alırım?

PTT Kart Şifremi Unuttum? Nasıl Şifre Alırım?
11 Mart 2018 tarihinde eklendi.
PTT Kart Şifremi Unuttum? Nasıl Şifre Alırım?
5 (100%) 18 votes

Bilindiği üzere geçmişte PTT posta ve Kargo  alanında hizmet vermekteydi. Günümüzde çok büyük yatırımlar yapılarak banka  sektöründe de yer almaya başlamıştır. PTT Türkiye genelinde 4500 şubesi olan bir kurumdur. PTT  2023’e kadar 40000 olan çalışan Sayısını 100 bine 4500 şube sayısını ise 15000 çıkartmaya hedeflemektedir.

Ptt Kartı Şifre İşlemleri

PTT  ülkemizde en çok para transferi için kullanılan kurumlardan bir tanesidir. Para transferi daha önceleri parayı alacak kişinin bulunduğu yerdeki PTT şubesine transferle edilmekteydi. transferin yapıldığı kişi nüfus cüzdanı ile paranın transfer edildiği PTT şubesine giderek parasını  alabiliyor. Bu yöntem günümüzde Artık fazla kullanılmamaktadır. Bunun nedeni ise ülkemizde hemen hemen her vatandaşımızın banka hesabı bulunmaktadır. Banka hesabı bulunmazsa bile para transferi yapılacak kişinin telefon numarası ile TC kimlik numarası  kullanılarak cebe havale yapılmaktadır. Günümüzde teknoloji böyle gelişmişken PTT de bu teknolojiden yaralanmak için yatırımlar yaptı.

Bankalarda olduğu gibi hafta sonları ve mesai saatleri dışında müşterilerin işlemlerini gerçekleştirmesi için PTT matikler devreye konuldu. müşterilerin daha kolay para transferi işlemleri yapması için bankalarda olduğu gibi PTT hesapları açıldı. Hesaplar sayesinde PTT matiklerden para gönderebilir ve para alabilirsiniz.

PTT Ayrıca müşterilerine Kredi imkanı sunmaktadır. özellikle emekli maaşını PTT’den alan müşterilere düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır. Bunların dışında  PTT müşterilerine Bonus kredi kartı da vermektedir. PTT hesap kartı veya kredi kartı olan kişiler şifrelerini Nasıl alacağız hakkında bilgi sahibi değil ise aşağıdaki yazımızı okuyabilirler.

 

İNG Bank Müşteri Hizmetleri Numarası Direk Bağlanma

Şifremi Unuttum,PTT  kart şifremi nasıl alınır?

 

Bilindiği üzere  bankalardan gelen kredi kartı ve banka kartının  aktif hale gelmesi için şifre oluşturulması gerekmektedir. ilk şifrenizi oluşturduğunuz fakat daha sonra bu şifrenizi unuttunuz. Bu durumda tekrar PTT kart şifremi nasıl alırım? diyorsanız PTT kart şifrenizi alabileceğiniz 4 yöntemi sizler için anlatalım.

 

PTT Şubesi

PTT kart şifrenizi unuttuysanız size en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanı ile giderek yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde yeni ptt kart şifrenizi edinebilirsiniz.

 

PTT Matik:

PTT matik ile hafta sonları ve mesai saatleri dışında PTT kart şifrenizi alabilirsiniz.

PTT Müşteri Temsilcisi:

444 1 788 numaralı PTT müşteri temsilciliğini arayarak gerekli şifre talebinde bulunabilirsiniz.Müşteri temsilcisi kartınızın güvenliği açısından size bir kaç soru yöneltebilir.Bu soruları yanıtladıktan sonra yeni şifre belirlemeniz için size yardımcı olacaktır.

 

PTT SMS:

PTT kartınızın şifresini sms atarak sıfırlamanızda mümkündür. Sistemde kayıtlı olan telefonunuzun msj yaz bölümüne girerek büyük harflerle ‘’SIFRE’’ boşluk 4 haneli PTT kart şifreniz boşluk kartın arkasında yer alan 7 rakamlı numarayı’da yazarak ‘’3290’’a Sms atmanız yeterli olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git