Nisan 10, 2021

Ptt İle Para Gönderme Ve Havale Ücreti

Ptt İle Para Gönderme Ve  Havale Ücreti

Ptt İle Para Gönderme Ve  Havale Ücreti

Ptt ile para gönderme ve havale ücreti , bir çok yöntem ile para gönderme seçeneğimiz bulunuyor. Bunu bankalar ile yapabildiğimiz gibi eğer banka hesabımız yoksa veya göndereceğimiz kişi bankaları kullanmıyorsa PTT ile yapmak mümkün. İşlemi gerçekleştirmesi ile çok basittir. İsme yapacağınız para gönderme işlemi öncesi, para göndereceğiniz kişinin ulaşabileceği en yakın PTT şubesini tespit edip size söylemesi gerekiyor. Siz de şehir, ilçe ve şube adı söyledikten sonra para göndereceğiniz kişinin isim soyismini, TC kimlik numarasını verip para gönderme işlemini tamamlayabiliyorsunuz. Detaylı olarak gerekli olan bilgilere aşağıda değineceğim. Ardından kişi ptt şubesine gidip vezneden sıra alıyor. Sırası gelince kimlik kartını gösterip adına para geldiğini söylediği zaman parayı elden teslim ediyorlar. PTT para gönderme işlemleriniz tamamen güvenli bir şekilde gerçekleşecek olup, parayı gönderirken yazdığınız bilgilerde eksik/ yanlış olmaması durumunda alıcıya teslim edilecektir.

Ptt İle Para Gönderme Ve  Havale Ücreti
Ptt İle Para Gönderme Ve  Havale Ücreti

Para Gönderme İçin Gerekli Olanlar

-Gönderen kişinin adı ve soyadı.
-Gönderen kişinin TC kimlik no’su.
-Gönderen kişinin açık adres bilgisi.
-Alıcının adı ve soy adı.
-Alıcının TC kimlik no’su.
-Parayı alacak kişinin açık adresi.
-Gönderilecek para miktarı.
-Parayı göndereceğiniz PTT şube adı.
Bu bilgileriniz tamam ise size en yakın ptt şubesine giderek para gönderme işlemi için başvuru formu doldurabilirsiniz. Yukarıda yazılan bilgiler dışında başvuru formunda başka bilgi istenmeyecektir. Tek yapmanız gereken bu bilgileri doldurup altına imkanızı atıp veznedeki sorumlu kişiye teslim etmek olacak. Bankalara nazaran en düşük havale ücreti alan adres PTT diyebiliriz. Yine bankalara bulaşmak istemeyenlerin tek alternatifidir.

PTT Havale Ücreti

PTT Havale ücreti yukarıda belirttiğim gibi diğer işletmelere göre daha uyguna gelmektedir. Üstelik hesabınız olmasına da gerek yok. Vezneden alacağınız bir form ile para transferi işlemini tamamlayabilirsiniz.

  • 1₺ ile 100₺ arası = 6₺ havale ücreti
  • 1₺ile 250₺ arası = 12₺ havale ücreti
  • 1₺ ile 500₺ arası = 13₺ havale ücreti
  • 1₺ ile 1000₺ arası = 19₺ havale ücreti
  • 1₺ ile 5000₺ arası = 25₺ havale ücreti
  Bitcoin Madenciliği Nedir ? ( Bitcoin Mining )

Şeklinde sıralanmaktadır.