Mayıs 8, 2021

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Farklı ihtiyaçlardan dolayı lazım olan nakit paralar için bankanın yolunu tutan kişiler, ne kadar kredi çekebilirim sorusuna yanıt aramaktadır. Geçim sıkıntısının oldukça zor olduğu son yıllarda, borç ya da çeşitli hastalıkların tedavilerinin yapılabilmesi gibi nedenlerden dolayı acil olarak paraya ihtiyaç duyulabilmektedir. Ancak yüksek miktarda olan paralar, maaşı düşük olan kişiler için zor şekilde elde edilmektedir. Son yıllarda bu ihtiyaçlar doğrultusunda kişilere kredi veren bankalar, bilindiği gibi bu kredileri kişilere rastgele vermemektedir. Kişilerden bazı evrak ve bilgileri isteyen bankaların, kredi verme konusunda bazı önemli detaylara dikkat etmektedir. Öncelikli olarak kredi almak için bankalara başvuran kişilerin, beyan etmiş oldukları aylık gelirleri dikkate alınmaktadır.

 

Verilecek olan kredilerin aylık ödenmesi konusunda kişilerin maaşlarının %60’lık kısmına denk getirilmesi görülmektedir. Bir başka deyişle, verilen gelir beyanı sonrasında detaylı olarak yapılan hesaplamalarda, alınan aylık maaşın, aylık ödenecek olan kredi tutarının %60 oranında olmasına dikkat edilmektedir. Bankalar bu miktarları hesaplarken, kişilerin aylık maaşının geriye kalan %40 oranındaki kısmı diğer harcamalara bırakmaktadır. Yiyecek, içecek, faturalar ya da eğitim gibi harcamaların bir aylık sürede yeterli miktarda bırakılmasına özen gösterilmektedir. Aynı zamanda kredi almak için verilecek onay koşullarından birisi de kredi notudur. Daha önce çekilmiş olan kredi varsa ve bu kredi ödemelerinin aksatılmadan ödenmişse, kredilerin onaylanması daha kolay olmaktadır. Bunun yanı sıra ne kadar kredi çekebilirim sorusu için internet üzerinden ilgili siteye girebilir ve ihtiyaç, taşıt ya da konut kredisi seçeneklerini seçerek, aylık gelirinizin bilgileri ile birlikte çekebileceğiniz maksimum kredi tutarını kolay şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

 

  VakıfBank 5724 Sms ile kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ? 2018

 

Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekebilirim?

Özellikle son yıllarda hayatımıza girmiş olan pek çok farklı model araçlar, gidilecek olan yerlere zamanında ulaşılması açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda daha da kaliteli yaşam amaçlı yaygın olarak tercih edilen taşıtlar, bunun yanı sıra maliyetleri ile de ön plana çıkmaktadır. Ortalama bir ailenin bir aylık maaşı ile sıfır bir araç alması genel olarak zordur. Ancak araç almak isteyen ve maddi durumu el vermeyen kişiler, kredi veren bankalardan yardım almaktadır. Genel olarak 48 ay vade ile verilen taşıt kredileri, kişilerin aylık maaşları hesaplanarak en üst miktarlardan verilebilmektedir. Bahsedilen durumlar nedeni ile sıkça sorulmakta olan ne kadar taşıt kredisi çekebilirim sorusu için, bankalar göz önüne alındığında aylık maaşın yaklaşık 15 ile 17 katında cevabı verilebilmektedir. Aylık sabit maaşı 2.000 TL değerinde olan bir kişi 48 ay vade ile taşıt kredisi almak istediğinde, verilebilecek olan en yüksek kredi miktarı vergiler ile birlikte yaklaşık 32,688,00 TL değerinde hesaplanmaktadır. Bu en yüksek çekilecek kredi miktarları, kişilerin aylık maaşı ve de notlarına göre farklılık göstermektedir.

 

Maaşa Göre Konut Kredisi Çekme

Herkesin en büyük hayallerinden birisi de kendilerine ait tapulu evlerinin olmasıdır. Kiracı olarak hayat süren insanlar, sürekli olarak farklı adreslere taşınmakta ve bu durum hem yorgunluk hem de komşu ya da arkadaşlardan ayrı kalma nedeni ile oldukça zorlu süreçlerdendir. Aynı zamanda gelecekte kendini güvence altına alabilmek için gerekli olan ev hayali, dünyada olduğu kadar ülkemizde de yüksek miktarlar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Yeterli miktarda parası olmayan kişiler, konut kredisi veren bankaları tercih etmektedir. Ancak bu bankalar kredi verecekleri kişilerden, aylık gelir bilgisi ve de varsa daha önceki kredi ödeme bilgilerini istemektedir. Taşıt kredisi miktarlarına oranla daha yüksek olan maaşa göre konut kredisi çekme işlemlerinde, yaklaşık 10 yıl vadeli krediler verilmektedir.

  Asgari Ücretle Çalışanlar Ne Kadar Kredi Çekebilir