Kuyumcular Kaçta Açılıyor İşte Açılış Saati

Kuyumcular Kaçta Açılıyor İşte Açılış Saati
22 Mart 2018 tarihinde eklendi.

Altın ve döviz alış verişini gerçekleştirdiğimiz kuyumcuların  sabit açılış zamanı ve kapanış zamanı bulunmaktadır. Normal bir dükkan olarak hizmet veren kuyumcular hemen hemen aynı saatte açılmaktadır. Alışveriş merkezlerinde bulunan kuyumcular ise alışveriş merkezinin açılış ve kapanış saatine uygun şekilde açılıp kapanmaktadır. AVM’lerde yer alan kuyumcuların açılış ve kapanış saatleri kurtlar AVM’ye bağlı olduğu için bu Kuyumcuların açılış saatleri farklılık göstereceği için net bilgi verememekteyiz.

Kuyumcuların Açılış Saati

Kuyumcular ın açılış saatleri zaman zaman farklılık gösterebiliyor olsa da genel olarak kuyumcuların açılış saatleri tüm Türkiye’de sabah saat 09:00 olmaktadır. Avm içerisinde yer alan kuyumcuların açılış saatleri ise sabah 10:00 dur. Bunun nedeni Avm açılış saatleridir. Türkiye’nin doğu illerinde sabah daha erken saatlerde olduğundan doğuaya doğru gidildikçe kuyumcuların açılış saatleri de bir miktar geri gelebilmektedir. Bazı bölgelerde 08:30 da açılan kuyumculara rastlamak mümkündür. Yine Türkiye’nin en işlek merkezlerinden biri olan Kadıköy’de kuyumcular saat 08:30 ile 09:00 aralığında açılmaktadırlar.

Kuyumcular Kaçta Kapanıyor ?

Kuyumcuların bankalar gibi resmi işlem merkezleri olmadığını bilmekteyiz. Yani her banka kapanış saatleri gibi kuyumcularında kapanış saatleri 17:00 değildir. Genel olarak kuyumcular 18:00 ile 19:00 aralığında dükkanlarını kapatırlar. Kuyumcular özellikle geç saatlere kadar açık kalmazlar. Bazı kuyumcular döviz bürolarının olmadığı bölgelerde altın alım satımının yanı sıra döviz işlemleri de yapabilmektedirler. Döviz alışverişi yapan kuyumcuların açılış saatleri daha erken kapanış saatleri ise bazen daha geç saatleri bulabilmektedir.

Avm içerisinde yer alan kuyumcuların kapanış saatleri Avm lerin kapanış saatleridir. Yani genel olarak Avm içerisinde hizmet veren kuyumcuların kapanış saatleri 22:00 olmaktadır.

  Noter Ücretleri 2020, Yeni Yılda Noter Ücretleri

Nüfusu az ilçelerde ki kuyumcular sabah geç açar ve akşam 17.00 civarı kapatır. Açılış ve kapanış saatlerinin böyle farklılık göstermesinin nedeni hırsızların hedefi olmamak içindir. Kuyumcular çok sık hırsızlık olaylarına maruz kalmaktadır.Bu yüzden kuyumcular genellikle işlek caddelerde ve merkezi bölgelerde bulunmaktadır.

 

Etiketler:

Kuyumcular Kaçta Açılıyor İşte Açılış Saati Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. Tufan Koç dedi ki:

  Avmlerin içindekiler daha geç saatlerde kapatıyorlar

 2. hakan dedi ki:

  Normal kuyumcular 09:00 da açılmakta ve avmdekiler avm açılış saatinde açılmaktadır ve kapanış saatleri olarakta avmdekiler daha geç kapanmatadır

 3. Muhammed dedi ki:

  Düğün sezonunda kuyumcunun kaçta açıp kapattığı çok önemli tabi 🙂

 4. metin türksoy dedi ki:

  bankalar altın toplamak için altın hesabı açtırıyorlar. yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor. fakat bir kriz olduğunda bankalara ne kadar güvenilir bilemiyorum.

 5. Kemal Meriç dedi ki:

  Geçenlerde çeyrek lazım oldu Trump AVM içinde bir kuyumcudan fiyat aldım şok oldum normal yerlere göre AVM içinde ki kuyumcular 10-20 TL daha pahalı aman dikkat!

 6. Mehmet dedi ki:

  Pazar günleri kuyumcular açık oluyor mu acaba ya bilgi bulamadım bu konu hakkında ama. Cumartesileri açık kuyumcular in çoğu ama pazar kapalı sanırım hepsi

  1. Atakan dedi ki:

   Keşke hepsi aynı saatlerde çalışsa

 7. İsmail Demir dedi ki:

  Bazı kuyumcuların saati birbirlerine uyumlu olmayabiliyor

 8. ayşe dedi ki:

  pazar günleri kuyumcular acık değil diye biliryorum ama bazı kuyumcular belli olmuyor tabi

Sayfa başına git