Nisan 11, 2021

Kredi ve Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Kredi ve Kredi Kartı borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım ? Bankaya borcumu ödeyemiyorum çaresi nedir,nasıl öderim ? gibi sorular bankaya borcu olup da ödeyemeyen tüketiciler bu durumdan en az zararla nasıl çıkarım bunun bir yolu var mı  araştırmaktadır.

 

Bankalardan her tüketici farklı ihtiyaçları için nakit ihtiyacını karşılamak  için bankalardan kredi kullanmaktadır.Bu krediler dönem dönem tüketicileri zorlayabilmektedir.Hepimiz biliriz ki ihtiyaçlar her zaman sabit değildir.Bazı zamanlar aylık gelirimiz günlük ihtiyaçlarımızı karşılayamazken bir de bu durumda kredi veya kredi kartı borçları da bizleri sıkıştırmaktadır.Bu durumla karşılaşan tüketicilerimiz nasıl bir yol izlemeli bundan bahsetmek istiyorum.

 

Kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödeyemiyorsanız bankanın sizinle iletişim kurmasından kaçınmayın.Banka yetkilisi sizden bilgi almak için aradığında mutlaka iletişim halinde kalın.Size belli bir zaman sunulacaktır.Eğer ödeme durumunuz yoksa tekrar iletişim kurarak borcunuzu yapılandırmanız yani tekrar bir miktar faiz ile taksitlendirmeniz borcunuzu ödemenize kolaylık sağlayacaktır.Borcunuzun taksit sayısı artacağı için aylık ödenen tutarda düşüş yaşanacaktır bu da sizin borcunuzu ödemenize olanak sağlar.Kredi kartınızın da borcunu ödeyecek durumunuz yoksa kredi kartını yapılandırmak da en iyi seçenektir.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi ?


 

Banka Borcu Yapılandırma Neden Mantıklı

 

Borcu yapılandırmak neden mantıklı yada çözüm olsun ki diye soran vatandaşlarımız olacaktır.Banka borcunuzu yapılandırmak  mevcut borcunuza sürekli faiz işlemesinin önüne geçmek demektir.Ayrıca siz borcunuzu geciktirdikçe siciliniz olumsuz etkilenir.Kredi puanınız düşer.Bunun önüne geçmenin en mantıklı çözümü borç yapılandırmasıdır.Bankaya olan borcunuzu ödeyemeyeceğinizi  anladığınız zaman ne kadar erken yapılandırma yaparsanız o kadar az faiz ile kurtulursunuz.Ayrıca kredi notunuzda bu durumdan daha fazla etkilenmemiş olur.

 

Kredi yada kredi kartı borcunuz için  her banka yapılandırma seçeneği sunacaktır.Bankalarda durumun daha fazla zorlaşmasını istemezler.Ayrıca müşterilerinin sicilinin bozulmasını da istemezler.Bu yüzden bankalar ile iletişim halinde kalarak borçlarımıza çözüm aramak en doğru seçenektir.

 

  Ziraat Bankası Eft Saatleri ve Eft Ücreti 2018

Konu ile alakalı merak ettiklerinizi aşağıda yorum yap bölümüne yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.Yazımızı faydalı bulduysanız 5 YILDIZ vermeyi unutmayın.