Nisan 11, 2021

Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim ?

Artık tüketiciler kredi başvurusunda bulunmadan önce Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim ? sorusuna cevap aramaktadır.Bu Konu bu durumu merak eden  tüketicilere ışık tutması için hazırlanmıştır.

kredi notu günümüzde o kadar önemli bir hale geldi ki  bankaların yanı sıra elektronik eşya

satan, telefon satan ve benzeri alışveriş merkezleri de müşterilerine ürün vermeden önce Kredi notuna bakmaktadır. kredi notu kişinin daha önceki gerçekleştirdi finansal işlemlerindeki ödeme alışkanlığını göstermektedir. Daha önce  kullandığınız kredi ve kredi kartı varsa ve ödemelerini düzenli olarak yapmadıysanız 1 ay 2 ay gibi gecikmeler yaşadıysanız Bunlar Kredi notsuz olumsuz etkilemektedir. Eğer geçmişteki borcunuzu 3 aydan daha fazla geciktirdi iseniz banka    sizden alacağını hukuk yoluyla tahsil edecektir..Avukatlık olduktan sonra bankaların Kara listesine girmiş  olursunuz.

Aşağıda kredi notlarının gruplarını ve kredi çekme durumları değerlendirdik.

 

Çok İyi Kredi Notu

Çok iyi kredi notu,  1700 ile 1900 puan arasında yer almaktadır. Çok iyi Kredi notuna sahip kişiler  bankalardan sık sık kredi ve kredi kartı teklifi alır. bankalar kredi notu 1700 puan üzerindeki tüketicilere kredi ve kredi kartı vermek için SMS ve telefon ile iletişime  geçmektedir. Kredi Notu çok iyi grupta yer alan tüketiciler ING Bank ve QNB Finansbank gibi bankaların yüksek kredi notuna düşük faizli kredi kampanyalarından yararlanabilir.

 

İyi Kredi Notu

İyi Kredi notu, 1500 ile 1699   kredi puanı arasında yer almaktadır.Kredi notu 1500 ile 1700 arasında olan tüketiciler bankalardan kolay kredi alabilmektedir.Bu tüketiciler internet üzerinden kredi başvurusunda bulundukları zaman  kredileri onaylanmaktadır. bu tüketicilerde ING Bank ve QNB Finansbank’ın sunduğu yüksek kredi notuna düşük faizli kredi kampanyasından yararlanabilirler

 

Az riskli kredi notu

Az riskli kredi notu,1300 ile 1499  kredi puanı arasında yer almaktadır. az riskli Kredi notuna sahip kişiler aylık gelir durumlarına göre bankalardan kredi kullanabilirler. Kredi notu az riskli grupta olan kişilere bankalar   düşük miktarda krediler verir.

 

  Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar – 2018 YENİ

Orta riskli kredi notu

Orta riskli kredi notu, 800 ile 1299 kredi puanı arasında yer almaktadır. Bu puan  aralığındaki Kredi notuna sahip kişiler bankalardan zor kredi alabilmektedir. kredi notum 1000 puanın altındaki kişiler teminat göstererek bile zor Kredi almaktadır.

 

En riskli kredi notu

En riskli kredi notu, 799 kredi  puanının altında yer almaktadır. Bu puana sahip kişiler  bankalara kredi ve kredi kartı başvurusunda buldukları zaman olumsuz yanıt alırlar. 800 puanın altındaki tüketiciler kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka kredi notunu iyileştirmeye çalışmalıdır.

 

Kredi notu   düşük olan tüketiciler Düşük Olan Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?2018  başlıklı  yazımızı okuyarak kredi notunu  yükseltip Kredi başvurusunda bulunabilir. kredi notunu yükseltmek için biraz zamana ihtiyaç olacaktır.Acil  nakit ihtiyacı olanlar için tavsiye edilmez.