Mayıs 8, 2021

Kolay Kredi Çekme

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Bizler genellikle aile bütçesinin yetmediği yerlerde bankaların sunduğu kredi imkanlarından faydalanmak isteriz.Ev alma durumumuz yoksa yada taşıt alma imkanımız bulunmuyorsa almak içinde bankaların konut kredisi ve taşıt kredisinden faydalanmak isteriz.Tabi kredi çekmek herkes için aynı kolaylıkta olmuyor.Kolay kredi çekme imkanı hangi kişilere verilir biraz bundan bahsetmek istiyorum.

Kolay Kredi Çekme

Kredi çekmek isteyen kişi banka tarafından bir değerlendirmeye alınır bu değerlendirmede kredi notu ve gelir durumu gibi bir çok kriteri değerlendirdikten sonra onay aşamasına geçer. Bankalar kredi notu yüksek olan kişilere kolay kredi imkanı sunar. Kişinin kredi notunun yüksek olması daha önce banka ile gerçekleştirdiği finansal işlemlerde herhangi bir aksaklık olmamış ve ödemeler zamanında yapılmış demektir. Bankada kredi notu yüksek olan kişiye geri ödeme konusunda güvenir ve kredi çekme işlemini kolaylaştırır. Bunun dışında banka kendisiyle çalışan müşterilerine de kolaylık sağlamaktadır. Maaşınızı aldığınız banka yada emekli maaşınızı aldığınız banka size kredi çekmenizde kolaylık sağlayacaktır. Yukarıda saydıklarımızın dışında aylık geliri yüksek olan kişilerde bankalardan kolay kredi alabilmektedir.

Kolay Kredi Alma Yolları

Şunu belirtmekte fayda var,bankalarla aramızı iyi tutmamız bizim bir sonra ki işlemlerimize de yansımaktadır.Bu yüzden bankadan kullandığımız kredi kartı,kredi,ve mevduat hesabı ödemelerini zamanında yapmalıyız. Bu şekilde düzenli ödeme yapan kişiler banka tarafından kredi kayıt bürosuna bildirilir ve kredi notunda yükselme olur.

Kredi Notu yüksek olan kişiler aylık gelirine göre kredi çekebilir. Aylık geliri asgari ücret seviyesinde olan bir kişi bankadan yüksek miktarda kredi talep ederse kredisi onaylanmaya bilir. Çekmek istediğiniz kredinin aylık taksitleri maaşınızın yarısını geçmemelidir. Bu durumu göz önünde bulundurarak yapacağınız kredi başvuruları kredi notunuz yüksek olduğu için kabul olacaktır. Ayrıca kredi notu 1700 puan ve üzerindeki kişilere bankalar kendisi iletişime geçerek kredi ve kredi kartı vermek istemektedir.Her zaman borcuna sadık müşteri değerlidir.

  Şekerbank Kredi Başvurusu