Nisan 11, 2021

İş bankası Kredi Hesaplama

İşbankası Kredi Hesaplama

İşbankası Kredi Hesaplama

İşbankası kredi hesaplama için güncel faiz oranıyla hesaplama yapmanız mümkün. Bildiğiniz üzere taşıt kredisi olsun, ihtiyaç kredisi olsun aklınıza gelebilecek diğer kredi türlerinde ciddi bir hesaplama yapmak zorundasınız. Faiz oranı, mevduat, ödeme planı gibi konuları düşünerek kredi başvurusundan önce hesaplamalarınızı çok iyi düşünmeniz gerekiyor. Eğer bunları ince hesaplamazsanız ileriye dönük ödemelerinizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bütçenize en uygun şekilde kredi belirlemek daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu hizmet ile kendinizi düşünerek finansal ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

iş bankası kredi hesaplama
iş bankası kredi hesaplama

 

İş Bankası Kredi Hesaplama sistemine burdan ulaşabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Kredi hesapla konusu olduğunda kullanıcılar daha çok dikkatlerini kredi faiz oranı veya kredi dosya masraflarına yönlendirmektedirler. Ama buz dağının arka kısmındaki vergiler, maliyetler, kesintiler gibi küçük ama çok işlemler girince ödeme konusunda sıkıntı yaşayabiliryorsunuz. O yüzden hesaplamarınızı her zaman daha fazla ödeyecekmiş gibi yaparsanız böyle sıkıntılara düşme şansınız da oldukça azalacaktır.

Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Burada dikkat edeceğimiz 4 husus bulunmakta. İş bankası kredi hesaplama yaparken bunlar işinize yarayacaktır. Teker teker açıklamakta fayda var. Bunların ilki yıllık maliyet oranı. En çok dikkat edilmesi gereken maddedir. Tüm maliyet tutarlarını içeren orandır ve kredinin size toplamda ne kadara mâl olacağını gösterir. İkinci madde olan Faiz oranı hesaplama kredi hesaplanırken kullanılan en temel unsurlardan biridir. Eğer en düşük faiz oranına sahip bankadan kredi çekerseniz, ödeyecek olduğunuz para bir nebze azalacaktır o yüzden buna da dikkat edin. Üçüncü madde vade belirlemedir. Bu madde ile ikinci maddemiz arasında bağlantı vardır. Eğer vade süresini uzun yaparsanız faiz oranı artacak, dolayısı ile ödeyeceğiniz miktar artacaktır. İş bankası kredi hesaplama son maddesi ise kredi türünüze karar vermek. Bu bölümde parayı ne için kullanacaksınız, nerede işinize yarayacak onu belirlemelisiniz. Bankaya bunu söyledikten sonra eğer uygun görmezlerse kredi türünü değiştirme haklarını ellerinde bulunduruyorlar fakat genel olarak ev alacaksanız konut kredisinden başka seçenek sunmaları mümkün değildir.

  En Uygun İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır ?

Maliyet Kalemleri

Kredi çekerken kullanacağınız maaliyet kalemlerinin listesi ise; dosya masrafı, Ekspertiz ücreti, DASK, Hayat sigortası şeklindedir.

İş Bankası Kredi Hesaplama