Nisan 11, 2021

Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri 2020

Bankaların çalışma saatleri bankalar le işlem yapan her tüketici için bilinmesi gereken detaylardan bir tanesidir. Birçok işle internet bankacılığı ile yapılmasına karşın yine de şubelerin aktif şekilde kullanılmasını gerektiren durumlar vardır. Bundan dolayı İşbankası gibi internet bankacılığı gelişmiş bir bankanın bile çalışma saatlerine uygun şekilde hareket edilmesi ve şubelere bu saat dilimleri arasında gelinmesi gerekir. İşbankası çalışma saatleri net şekilde ana sayfasından kontrol edilerek öğrenilebilir. Buna uygun şekilde işlemler için bankadan yardım isteyebilirsiniz.

Son günlerde CHP’nin elinde bulunan hisselerin hazineye devredilmesine ilişkin konular ile de gündeme gelen İş Bankası bu süreçten fiziki anlamda etkilenmemektedir. Ancak yaşanan bu durum ile beraber İş Bankası hisse senetlerinde bir miktar düşüş gözlenmiştir.

İş Bankası Çalışma Saatleri 2020

İşbankası çalışma saatleri kapsamında sadece şube işlemleri değil, aynı zamanda banka onayı gerektiren diğer işlemler de yapılır. Buna örnek olarak eft işlemleri verilebilir. Eft işlemini internet bankacılığından gerçekleştirmiş olsanız bile onaylanması için mesai saatleri içerisinde yapılması gerekir. İşbankası yaptığı açıklama ve bilgilendirme detaylarına göre 2019 yılında da aynı şekilde çalışma saatlerine uygun olarak müşterilerine yardımcı olmaya devam edecektir.

Türkiye İş Bankası Saat Kaçta Açılıyor?

Türkiye İş Bankası sabah 09:00 itibarı ile şubelerinin kapılarını müşterilerine açar. Bu saatten önce ve kapanış saatinden sonra şubelerin müşterilere hizmet vermesi söz konusu olmayacağından dolayı çalışma saatlerine uygun olacak şekilde bankalara işlem için yetişmek önerilir. Aksi durumda acil işlemlerinizin bir sonraki iş gününe aktarılması söz konusu olacaktır. İşlemlerin tamamlanmaması da aynı şekilde mümkündür.

  4442525 Akbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

İş Bankası şubelerinin bazıları Avm gibi özel alanlarda yer almaktadır. Bu tarz alanlardaki İş Bank şubeleri genellikle saat 10:00 da açılmaktadır. Avm açılış saatleri ülkemizde genellikle 10:00 olduğundan bu tarz yerler içerisinde bulunan bankaların genel açılış saatleri de Avm açılış saatleri ile aynı olmaktadır.

İş Bankası Saat Kaça Kadar Açık

İş Bankası çalışma saatleri kapsamında kapanış saati de aynı şekilde kesindir. 17:00 mesai bitimi olarak ilan edilmiştir. Yani İş Bankası şubeleri akşam saat 5e kadar açık bulunmaktadır. Bu saatten sonra bankanın şubeleri tarafından sadece internet bankacılığı ile işlemlerin onaylanması söz konusu olabilir. Aksi durumda herhangi bir işlemin yapılması mümkün olmayacağından dolayı dikkatli olmak ve buna uyacak şekilde hareket etmek en doğru seçenek olacaktır.

Avm içerisinde yer alan İş Bankası şubeleri de bulunmaktadır. Diğer İş Bankası şubeleri dışında Avm içerisinde yer alan İş Bankası şubelerinin çalışma saatleri farklılık gösterebilmektedir. Avm içerisinde akşam saatlerine kadar açık İş Bankası şubesi bulabilmek veya hafta sonu dahil açık İş Bank şubesi bulabilmek mümkün olabilmektedir.