Nisan 11, 2021

İş Bankası Eft Saatleri ve Eft Ücreti 2018

İş bankası ile diğer bankalarda da olduğu gibi para transferi işlemi yapabilirsiniz.İş bankasından başka bir bankaya para gönderme giden Eft, Başka bir bankadan iş bankasına para transferi işlemlerine ise gelen Eft işlemi denir.İş bankası eft saati ve eft ücreti aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.

 

İş Bankası Para Transferi Nasıl Yapılır?

İş bankası üzerinden başka bir hesaba para transferi işlemine Eft denir.Eft işlemleri farklı iki banka arasında gerçekleştiği için işlem banka yetkilileri tarafından onaylandıktan sonra gerçekleşir.Bu da eft işleminin mesai saatleri dışında yapılmaması demektir.İş bankası üzerinden başka bir iş bankası hesabına yapılan para transferi işlemine havale denilmektedir.Havale ile başkasına ait iş bankası hesabınıza yada kendinize ait başka bir iş bankası hesabınıza 7/24 para transferi yapabilirsiniz.

İş bankası üzerinden başkası adına kayıtlı bir iş bankası hesabına yada kendi üzerinize kayıtlı farklı bir iş bankası hesabınıza para transferi 7/24 havale olarak yapılmaktadır.

İş Bankası Eft Saatleri

İş bankası ile yapacağınız eft işlemleri hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.İş bankası ile bu saatler dışında yapacağınız Eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü 09.00 ile 09.30 arasında gerçekleşmektedir.Eft işlemleri işlem yoğunluğuna  göre 1 saat uzayabilir.Yarım gün tatil ilan edilen resmi günlerde ise eft işlemleri 09.00 ile 11.45 arası gerçekleşmektedir.

 

İş Bankası Eft Ne zaman  Hesaba Geçer

İş bankası ile yapılan Eft işlemleri 15 dakika ile 30 dakika arasında değişmektedir.Genellikle Eft işlemleri 15 dakikada hesaba geçer.Eft işlemleri işlem yoğunluğuna göre 1 saate kadar çıkabilir.En yoğun Eft saati 16.00 ile 17.00 saatleri arasıdır.Eft işlemlerinizi mümkün oldukça bu saatler dışında yapın.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Hafta Sonu Eft ve Havale Yapılır mı?2018

 

  Altın Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası Eft Ücreti

İş bankası Eft ücretleri tercih edilen para gönderme kanallarına göre farklılık göstermektedir.İş bankası ile  internet şubesinden,mobil şubeden ve telefon bankacılığı üzerinden eft işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İş bankası internet şubesi üzerinden yapılan Eft işlemi ücreti 5.1 TL’dir.

 

İş bankası telefon şubesi üzerinden yapılan Eft işlemlerinin ücreti ise 6 TL’dir.

 

İş bankası müşteri hizmetlerini arayarak yapılan Eft işlemi ücreti 55 TL’dir.

 

İş bankası telefon bankacılığı ile Eft işlemi yapmak için İş bankası

0850 724 0 724 müşteri hizmetleri numarasın arayarak gerçekleştirebilirsiniz.