Nisan 11, 2021

İninal Kart Nedir ? Nereden Alınır ?

 İninal kart hakkında bir çok soruya yanıt aranmaktadır. İninal kart nedir?İninal kart nereden alınır? İninal kart aktifleştirme işlemi nasıl yapılır ? gibi sorular en çok cevabı aranan sorulardır.İninal kart aktif etme işlemi tüketicilerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir.

İninal Kart Nedir ?

 

İninal kart nedir ? sorusuna internet üzerinden yanıt arayanlar için cevaplayalım.

İninal kart ön ödemeli bir karttır.Kartın içerisine yüklediğiniz para kadar kredi kartı ve banka kartının geçtiği her yerde harcama yapabilirsiniz.12 yaş ve üstü herkes ininal kart sahibi olabilir.

 

İninal Kart Nerelerde Geçerli

 

İninal kart yurt içi ve yurt dışında kredi kartı ve banka kartının geçerli olduğu her yerde kullanılabilir.

 

İninal Kart Nereden Alınır ? İninal Kart Satış Noktaları

 

İninal kartınızı Migros,Ptt şubeleri,D&R,Teknosa ve seçkin gazete bayilerinden alabilirsiniz.İnimal kartınızı ayrıca internet üzerinden de alabilirsiniz.

 

İninal kart para yükleme

 

İninal kart kullanmak için herhangi bir banka  hesabı açtırmanıza gerek yoktur.İninal kartı satış noktalarından 5 TL  ödeyerek alabilir para yükleme yerlerinden para yükleyerek kullanabilirsiniz.İninal kartınıza PTT,PTT Matik’lerden,Migros’tan ve İNG Bank ATM’sinden para yükleme yapabilirsini z.Ayrıca seçkin gazete bayilerinden de ininal kartınıza para yükleyebilirsiniz.

 

İninal kart kişiselleştirme Nasıl yapılır ? İninal Kart Aktifleştirme

 

 

İninal kartı ilk defa kullanıyor ve nasıl kişiselleştireceğinizi bilmiyorsanız lütfen devamını okuyun

Bu işlemi akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz ininal cüzdan mobil uygulama üzerinden de yapabilirsiniz.İlk olarak www.ininal.com internet sitesine gidiyoruz. Burada üst bölümde yer alan ‘’YENİ HESAP AÇ’’ butonuna tıklıyoruz.Açılan ekranda E-posta,şifre ve kişisel bilgilerinizi istemektedir.Bilgilerinizi doğru bir şekilde buraya giriyoruz.Burada girdiğiniz E-posta ve şifre mobil uygulamaya girerken  istenmektedir.Kişisel bilgileri tamamladıktan sonra 2. adımda girmiş olduğunuz cep telefonuna 4 haneli doğrulamak kodu gelmektedir.Bu kodu 2. adımda girmeniz gerekecek.Bir sonraki adımda ise aldığınız ininal kart üzerindeki bilgileri girmeniz istenmektedir.Bilgileri ister bu adımda girebilir isterseniz daha sonrada girerek kişiselleştirebilirsiniz.Burada kart numaranız,kartın son kullanma tarihi ve arkada yer alan CVC kodu istenmektedir.Bilgileri girerek kişiselleştirme işlemini tamamlamış olursunuz.

Kartınızı kişiselleştirdiğiniz zaman tek seferde en fazla 300 TL para yatırabilir.Aylık en fazla 750 TL yatırıp harcama yapabilirsiniz.Ayrıca kişiselleştirme işleminden sonra 3D Güvenlik gerektiren alışverişleri de yapabilirsiniz.Bir kişi en fazla 3 adet ininal kart kişiselleştirebilir.Kullanmadığınız kartları kapattırmak için ininal müşteri hizmetlerini aramalısınız.

 

  Nominal Ne Demek? Nominal Değer Nasıl Hesaplanır?

İninal Kart Şifre Unuttum – İninal Kart Şifre Değiştirme

İninal kartınızı kişileştirdiyseniz ve şifrenizi unuttuysanız.www.İninal.com adresine giriyoruz. Burada üst kısımda yer alan ‘’ONLİNE İŞLEMLERE GİRİŞ YAP’’ butonun tıklıyoruz.Burada sizden E-posta ve şifre istemektedir.Eğer şifrenizi unuttuysanız.’’Şifremi unuttum’’ yazan yere tıklayarak bilgilerinizi doğruladıktan sonra yeni şifre belirleyebilirsiniz.

 

Kişiselleştirilmemiş yeni alınmış kartların şifreleri  kartın üzerinde yazan 16 haneli kart numarasının son 4 rakamıdır.Şifreyi PTT Matik’lerden değiştirebilirsiniz.

 

İninal Kart Ücreti Ne Kadar

 

İninal kartı satış noktalarından 5 TL ödeyerek alabilirsiniz.İninal kartınızda para olduğu sürece aylık 2 TL kullanım bedeli alınmaktadır.Bakiyesi olmayan kartlardan bu ücret alınmaz daha sonra yüklendiğinde de alınmamaktadır.Kartınız eksi limite de düşmemektedir.

 

İninal kart müşteri hizmetleri

 

İninal kart ile ilgili daha fazla bilgiye veya desteğe 0850 311 77 01 numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

Bunun dışında aklınıza takılan soruları aşağıda yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.