Nisan 10, 2021

Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Kredi kartı kullanan tüketiciler aylık gelirlerinin tarihi ile kartın  hesap kesim tarihi uymuyorsa değiştirmek istemektedir.Nasıl değiştirilir bunu sizler için aşağıda  anlattık.

 

Hesap kesim tarihi kredi kartı kullanan kişiler için çok önemlidir.Kredi kartımızın borçlarını zamanında ve düzenli yapmamız için aylık gelirimiz ile kartımızın hesap kesim tarihleri denk gelmelidir.Hesap kesim tarihi denk gelmemesi durumunda kredi kartı borcu ödemesinde gecikmeler yaşanabilmektedir.Bu durumun devamında gecikme faizi bizi beklerken ayrıca kredi notumuza da olumsuz yansımaktadır.

 

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Öğrenme

 

Kredi Kartımın hesap kesim tarihi ne zaman nasıl öğrenirim diyenler için belirmek istiyorum.Kredi kartının hesap kesim tarihi ile borcun son ödeme tarihi arasında 10 günlük süre vardır.Banka bu süre içerisinde kart  borcunu ödemenizi istemektedir.Son ödeme tarihine bakarak 10 gün geri giderek hesap kesim tarihinizi öğrenebilirsiniz.İnternet bankacılığı yada mobil bankacılık üzerinden de kredi kartınızın borcunu sorguladığınızda hesap kesim tarihine ulaşabilirsiniz. Atm üzerinden de kredi kartı borç ödeme işlemine giderek borcunuzun son ödeme tarihini görebilir buna göre hesap kesim tarihinizi bulabilirsiniz.Yada kredi kartını kullandığınız bankaya giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenmeniz mümkündür.

 

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

 

Hesap kesim tarihini değiştirmenin bir çok alternatifi bulunmaktadır.Yılda 3 defa olmak şartıyla kartınızın hesap kesim tarihinde değişiklik yapabilirsiniz.İnternet bankacılığı,mobil bankacılık,banka şubesi ve müşteri hizmetleri aracılığı ile hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz.Hesap kesim tarihini maaşınızın ilk gününe denk getirmeyi unutmayın.Ödemenizi bir kaç gün erteleme durumunda kalırsanız yeterli zamanınız olur.Ayrıca iş değişikliği yaptığınızda yada gelirinizin tarihi değiştiğinde durumun önemini bilerek hesap kesim tarihini değiştirmelisiniz.Aksi durumda kredi notunuz düşüşe geçer ve sürekli faiz ödemek zorunda kalırsınız.

 

  Banka Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Hesap kesim tarihini gelirinize göre ayarlamanız her ay borcunuzu düzenli ödemeniz demektir.Bu da kredi notunuzun yükselmesini sağlar.

 

Yukarıda yer alan konuda firik alışverişi yapmak isteyen kişiler aşağıya yorum bırakabilirler.Yazımızı faydalı bulduysanız aşağıdan 5 yıldız verebilirsiniz.