Nisan 10, 2021

Hafta Sonu Farklı Bankaya Para Nasıl Gönderilir

Para gönderme işlemleri bankalar sayesinde kolay ve hızlı yapılmaktadır.Hafta sonu  para göndermek isteyen kişiler nasıl gönderilir araştırmaktadır.Hafta Sonu para nasıl gönderilir ? Merak eden tüketicilerimiz için bu makaleyi kaleme aldık.

 

Bilindiği üzere para transferi işlemleri bir çok kanaldan yapılmaktadır.En çok tercih edilen para gönderme yöntemi internet ve mobil bankacılıktır.Hem daha kullanışlı hem de zaman almamaktadır.Hafta sonu farklı bir bankaya para göndermesi gerekenler internet ve ya mobil bankacılığı kullanarak para gönderemezler.Çünkü Eft işlemleri mesai saatleri içinde yapılabilmektedir.Hafta sonu farklı bankaya para gönderme şansımız elbette var.Hafta sonları Eft işlemlerini ATM ile yapabiliriz

 

Hafta Sonu  Para Gönderme

Hafta sonu Eft işlemi için tek seçenek ATM’lerdir.Banka şubeleri kapalı internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılan Eft’ler onay verildikten sonra hesaba geçtiği için Hafta sonu buradan da Eft gönderemeyiz.

Parayı göndermemiz gereken bankanın Atm’sini bularak para gönderme işlemine başlayabiliriz.Yakınınızda Atm var mı?Atm nerede ? öğrenmek için bankaların internet sitesine bakabilirsiniz. Burada Yapı kredi bankasında olduğu gibi diğer bankalarda da Atm arama sistemi mevcuttur.Buradan bakarak size en yakın atm’nin adresini alabilirsiniz.Paranın gönderileceği hesabın bilgilerini alıp para transferini Atm’den hafta sonu yapabilirsiniz. Atm’den para transferi için banka hizmet bedeli almaktadır.

 

Hafta Sonu Havale yapılır mı?

Hafta sonları veya mesai saati dışında havale evet yapılabilir.Havale işlemleri aynı banka içerisinde farklı hesaplar arasında yapıldığı için para transferi işlemi direk gerçekleşir.EFT işleminde ki gibi para transferi onay sürecine girmez.Hafta sonu veya mesai saatleri dışında da internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden havale işlemi yapabilirsiniz.

 

  005 Hata Kodu Nedir, Banka 005 Hata Kodu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Havale ve Eft Ücreti Almayan Bankalar Listesi


 

Ücretsiz Havale ve Eft Nasıl Gönderilir ?

Havale ve Eft işlemlerine ücret ödemek istemiyorsanız para gönderme işlemlerinizi varsa maaş kartlarınız ile yapabilirsiniz.Maaş kartlarından yapılan para transferi işlemlerinde Eft ve Havale ücreti alınmamaktadır.Bunun dışında CepteTeb,Enpara.com,Yapı kredi nuvo,Albaraka Türk,Kuveyt Türk,Türkiye Finans hesaplarından yapılan Eft ve Havale işlemleri de ücretsizdir.