Nisan 11, 2021

Evde Bakım Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Evde Bakım Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?Sorusu engelli vatandaşlarımızın kredi çekmek istediklerinde en çok sordukları sorulardan biridir.Bizde bu makaleyi engelli bakım maaşı alan kişiler nasıl kredi çeker merak edenler için hazırladık.

 

Evde bakım maaşı,Aile ve Sosyal politikalar bakanlığı tarafından engelli vatandaşlar yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli ihtiyaçlarının karşılanması için aile fertlerine verilen bir ödenektir.Bu ödenek her engelli vatandaşımızın hakkıdır.Devletten evde bakım maaşı alan kişiler çeşitli ihtiyaçlarından dolayı bankadan kredi çekmek isteyebilirler.Kredi çekmek isteyen kişinin kira geliri gibi herhangi bir geliri yoksa ve kendi üstüne kayıtlı mal varlığı da yoksa kredi çekebilir mi?

 

Evde bakım ve 2022 maşı alanların  kredi çekebilmeleri için belgelenebilir bir gelirlerinin olması gerekmektedir.Bankalar kredi çekmek isteyen kişinin önce siciline bakar yani kredi notunuzun durumuna bakar ve değerlendirmeye alır.Eğer kredi notunuz düşükse şansınızın pek olmadığı anlamına gelir.Kredi notunuz kredi çekmenize engel değilse banka sizden belgelenebilir net gelirinizin belgesini ister.Eğer belgelenebilir gayrimenkul geliriniz yoksa ve herhangi bir ticari geliriniz yoksa size kredi vermeyebilir.Evde bakım maaşı engelli vatandaşlara yardım olarak verildiği için sizin bir geliriniz olarak görülmez.

Evde bakım maaşının yattığı bankadan kredi talebinde bulursanız azda olsa bir şansınız olabilir.Buda bankanın kendi politikalarına bağlıdır.Banka sizin kredi notunuza bakar uygun görürse düşük miktarda kredi çekmenize olanak sağlayabilir.

Evde bakım maaşı alan kişiler,  bankadan kredi çekmek için komu’da çalışan birini kefil göstererek kredi başvuru yapması daha etkili olacaktır.

Kredi ihtiyacınızı karşılamak için aile fertlerinizden yada bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz.Çekmek istediğiniz kredi makul rakamsa evde bakım maaşı bu kredinin taksitlerini karşılayacak durumdaysa size yardımcı olacaktır.Sonuçta gelir olarak belgeleyemezseniz de

evde bakım maaşı sizin gelirinizdir.

  Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar var mı?