Mayıs 8, 2021

Enpara Şirketim Nedir Nasıl Kullanılır?

Enpara avantajlarından yararlanmak isteyenler enpara şirketim nedir nasıl kullanılır? Sorusunu merak etmektedir. 2016 yılında kurulan QNB Finansbank ve Enpara.com çatısı altında bulunan şirketler için geliştirilen avantajlı dünyaya enpara şirketim ismi verilmiştir. Burada yer alan şirketler için masrafsız, şubesiz ve avantajlı şekilde dijital bankacılık sağlayan sistem ülkemizde şirketlere yönelik olarak kurulmuş olan ilk özel dijital bankasıdır.

Enpara Şirketim Giriş Nasıl Yapılır?

Enpara şirketim giriş için TC kimlik numarası ve internet şifresi gerekmektedir. Gerekli bilgilerin doldurulması ile sisteme giriş yapılır. Fakat sisteme giriş yapılırken sadece resmi adresten giriş yapıldığına emin olmak gerekir. Farklı sitelerde yer alan bağlantılara bu konuda kesinlikle güvenilmemesi gerekir.

Giriş yapılan sırada ekranda ya da ekranı izleyen herhangi bir yerde kamera olmamasına dikkat etmek gerekir. Giriş esnasında ayrıca güvenliğinden emin olunmayan cihazların kullanılmaması gerekir. Bu konular ile ilgili herhangi bir sorun yaşandığında ise 0850 222 3663 numaralı telefondan destek almak gerekir.

Enpara Şirketim Pos Kullanımı

Aidatsız ve ücretsiz bir şekilde kullanım sağlayan enpara şirketim pos masaüstü ya da mobil POS olarak sunulan fiziksel poslardır. POS’lar ile müşterilerin kredi kartlarından ödeme talepleri kabul edilebilir. Sistem üzerinden yapılan satışlarda enpara.com için bir miktar komisyon ödenmesi gerekmektedir.

Tek çekim gerçekleşen satışlarda standart komisyon alınırken taksitli satışlarda taksit miktarına göre değişen komisyon bulunmaktadır. enpara pos başvurusu için resmi adresten mobil, yazarkasa ya da masaüstü seçimi yapılabilir. Enpara Şirketim sanal pos ile de aynı şekilde pos işlemleri gerçekleşebilir. Fakat hali hazırda sistemde kullanılan bir sanal post bulunmamaktadır. Önümüzdeki dönemlerde kullanıcılardan gelen sanal pos istekleri ile sisteme sanal poslar dahil edilebilir.

  Senetle Para Veren Yerler 2018

Enpara Şirketim E Fatura Avantajları

Enpara şirketim ile hızlı destek almak ve kolay işlem sağlamak adına Enpara Şirketim e fatura kullanımı sağlanmaktadır. Kaliteli ve güvenli bir şekilde sağlanan e- fatura ile faturalarınız tüm güvenlik önlemlerine sahiptir.

Elektronik ortamda gönderilen, saklanan ve görüntülenen bu faturalarda kaybolma telaşı bulunmamaktadır. Sistemde kayıtlı olan kullanıcılara e fatura gönderilebilir. Faturalar için gerekli mali mühür imzaları ve resmi muhasebe entegrasyonu sağlanmaktadır.

Enpara Şirketim ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar?

ATM aracılığı ile sistemden günlük 15 bin liraya kadar çekim yapmanız mümkün olacaktır. Enpara şirketim ATM para çekme limiti hesaba para yatırma ise 19 bin liraya kadar sağlanmaktadır. Bu limitler şirket adına şirketin yetkili kullanıcıları için özel olarak tahsis edilmiştir.

Sistemde para çekme ya da yatırma işlemleri için değişiklikler enpara.com, ayarlar, kişisel ve encard adımından gerçekleşmektedir. Sistemde yer alan limiti 15 bin liranın üstüne yükseltmek de mümkün olabilir. Fakat bu durum oldukça istisnai şekilde ve kısa süreliğine gerçekleşmektedir.

Para yatırma ya da para çekme limitleri Enpara Şirketim ATM üzerinden standartta 15 bin lira ile 19 bin lira arasında sağlanır. Dilediğiniz takdirde bu limitlerin üzerinde para yatırmak ya da para çekmek için QNB Finansbank şubelerinden destek alabilirisiniz.

Enpara Şirketim Hesap Açma İşlemleri

Enpara şirketim için hesap açma işlemleri gerçekleştirmede şirketin bankanın hizmet verdiği illerde bulunuyor olması gerekir. bu şart ile Enpara Şirketim hesap açma işlemlerine başlanabilir. Tüm ülkede hizmet veremiyor olası sistem için dezavantaj olsa da sistemin genişlemesi adına çalışmalar devam etmektedir. Sistemde sadece

  • Gerçek kişilerin ticari işletmeleri
  • Limitet ve anonim şirketler
  • Apartman site yönetimleri

İçin hizmet verilmektedir. Fakat bu aşamada kooperatif, resmi kurum ya da STK ve tüzel kişiler için ne yazık ki hizmet verilememektedir.

  SimpleFX 50% Black Friday indirimine hazır olun!

Enpara Şirketim Başvurusu

Hesap açma işlemi ardından başvuru işlemleri ertesi iş gününden başlamak kaydıyla 3 iş günü içinde gerçekleşmektedir. Enpara şirketim başvurusu için ziyaretinize gelinmektedir. Ziyaret öncesinde mutlaka sizinle irtibata geçilmektedir. Sisteme giriş için gerekli belgeler ise

  • Şirket sahibinin kimliği
  • Vergi levhası
  • Anonim ya da ticari işletmelerde başvuranın kimliği ve firmanın tüm ortaklarının kimliği
  • Vergi levhası ve imza sirküleri
  • Ticaret sicil gazetesi
  • Apartman ve site yönetiminde yöneticinin kimliği
  • Noter onaylı karar defteri

Belge olarak istenmektedir. Bu aşamada sizin için gerçekleştirilen ziyaretten kısa süre sonra kullanım başlamaktadır. Bireysel encard müşterileri için ayrıca şirketim hesabına başvuru yapılması gerekmektedir.

Enpara Şirketim Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara şirketim başvurusunda bulunan şirket yetkililerine kredi kartı sunulmaktadır. Enpara şirketim kredi kartı başvuru sistemde yer alan kredi kartı olarak sağlanmaktadır. Şirket tarafından tanımlanan kişilere daha sonraki aşamada bu kart sağlanmaktadır. Şirkette tüm alışverişlerde, yurt içinde ve yurt dışında bu kart kullanılır.

Ömür boyu aidatsız şekilde sunulan kredi kartında harcamalarda faizsiz ve ücretsiz olarak taksitlendirme yapılmaktadır. Bu durum her ay 3 bin liraya kadar olan harcamalarda geçerlidir. Avantajlı kampanyalardan faydalanmak için başvurular internet üzerinden, cep şubeden ya da herhangi bir şubeden yapılmaktadır. Başvurunun olumlu sonuçlanmasından hemen sonra en kısa sürede adresinize kart gönderimi yapılmaktadır.

Enpara Şirketim Cep Şube Kullanımı

İnternet üzerinden işlem yapmak için Enpara Şirketim cep şube kullananlar buradan hesap bilgilerini ve hesap hareketlerini gözlemleyebilir. Yeni hesap açabilir. Günlük hesap dışındaki tüm hesapları dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Havale ya da EFT ile para transferleri de buradan gerçekleşebilir.

Çalışanların maaşları, prim ya da avansları da buradan gerçekleşebilir. Vergi ödemeleri ya da SGK primlerinin yatırılması ve faturaların ödemeleri de yine buradan gerçekleşen işlemler arasında yer alır. Cep telefonuna TL yükleme işlemleri en hızlı şekilde transfer işlemleri 7/24 USD, EUR ve altın işlemleri de yine sistem üzerinden gerçekleşmektedir.

  A101 Kaçta Açılıyor İşte Açılış,Kapanış Saati