Nisan 10, 2021

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Bir çok ihtiyacımız için nakit  ihtiyacını bankalardan karşılamaktayız. Bize en uygun kredi veren bankalar kredi almak isteriz.Genellikle en yüksek faiz veren banka tüketiciler tarafından tercih edilmemektedir.Diğer bankalar kredi vermediği takdirde çok zor durumda kalındığı zaman bu bankalarda kredi başvurusunda bulunulmaktadır.

 

Ülkemizde en düşük kredi faizini devlet bankalar vermektedir. devlet bankaları geliri yüksek ve devlet memuru  Ulan kesime hitap etmektedir. aylık geliri düşük olan kişiler özel bankaların sunduğu kredileri yönelmektedir. özel bankalar çeşitli dönemlerde çeşitli kampanyalar düzenleyerek tüketicilerin nakit ihtiyacını karşılamak istemektedir.Her banka kendi iç politikasına göre kredi faiz uygulamaktadır.Bazı bankalar faiz oranlarını tüketicinin Kredi notuna göre belirlenmektedir.Kredi  notu yüksek olan kişiler düşük faizli kredi verilirken Kredi notu düşük olan kişilere de yüksek faizli kredi verilmektedir.

 

En yüksek faiz  veren bankalar

 

İhtiyaç kredisi için

 

*48 ay vade ile 10 bin TL ihtiyaç kredisi için En yüksek faizi %1.79 ile Garanti Bankası vermektedir.

 

*Garanti Bankası’ndan sonra  48 ay vadeli 10.000 TL’lik ihtiyaç kredisi en yüksek faizi %1.75 ile Vakıfbank vermektedir.

 

*Garanti Bankası ve Vakıfbank’tan sonra Aynı şartlarda ki kredi için en yüksek faizi %1.59 ile ING Bank vermektedir. ING Bank’ın faiz oranı Kredi kullanacak kişinin kredi notuna göre değişmektedir.

 

* ING Bank ile aynı faiz oranına sahip  2 banka daha bulunmaktadır. Aynı şartlarda ki kredi için Akbank ve Burgan Bank da %1.59 faiz oranı ile 10.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir.

 

*İş Bankası ve TEB %1.54 faiz oranı ile 48 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir.

 

  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangisi

*QNB Finansbank ise  1.53 faiz oranı ile 48 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi vermektedir.QNB Finansbank kredi faiz oranı Kredi kullanacak kişinin kredi notuna göre değişmektedir. Düşük kredi notuna daha yüksek faiz oranları ile kredi verilmektedir.

 

En düşük faizli kredi veren bankalar

Yukarıda yer alan bankalar sırasıyla yüksek faizden başlayarak sıralanmıştır. en düşük faizli kredi veren 2 Bankaya bu başlık altında yer verdik.

 

*Halk Bankası 48   ay vade ile 10 bin TL ihtiyaç kredisini %1.38 faiz oranıyla vermektedir.Halk Bankası ihtiyaç kredisini en düşük faizle veren  bankadır.

 

*Halk Bankasından sonra en düşük faizli ihtiyaç kredisini veren banka %1.43 faiz oranı ile Ziraat Bankası’dır.

 

Yukarıda yer alan faiz oranları 48 ay vade ile 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi için geçerli olan güncel faiz oranlarıdır.Bankalar dönem dönem çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. bu kampanyalardan haberdar olmak için ve yararlanmak için mutlaka bankaların resmi internet sitelerini ziyaret edin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

 

Konut Kredisi İçin:

Konut kredisinde en yüksek faizi Şekerbank vermektedir.Şekerbank konut kredisinin faiz oranı %1.59’dur. 100.000 TL’lik konut kredisinin geri ödemesi 226.033 TL dir.120 ay vadeli kredinin Aylık taksit tutarı ise 1872 TL’ye gelmektedir.

 

Şekerbank’tan sonra konut kredisinde en yüksek faizi %1.47 oranla  Denizbank vermektedir.

Denizbank’ta 100.000 TL lik konut kredisini geri ödemesi  214.798 TL’dir.120 ay vadeli kredinin aylık taksit ödemesi  1779 TL’dir.

 

Denizbank’ı  1.35 faiz oranı ile Burganbank,TEB,Fibabanka takip etmektedir.

 

En Düşük Konut kredisi faizini %1.15 oranla Ziraat Bankası ve Vakıfbank vermektedir.