Nisan 11, 2021

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hangisi

En uygun konut kredisini kamu bankaları vermektedir.Kamu bankaları konut kredisi verirken çok seçici davranmaktadır.Gelir durumu yüksek olmalıdır yada kamuda çalışmanız gerekmektedir.Ayrıca kredi notunuzun da bir hayli yüksek olması gerekmektedir.

 

Özel bankalarda kamu bankalarında ki gibi çok katı kurallar yoktur.İyi derecede kredi notuna sahipseniz ve aylık düzenli geliriniz varsa özel bankalardan konut kredisi çekme ihtimaliniz yüksektir.

 

Banka tüketicilere konut kredisi verirken alınacak konutun tamamına kredi vermemektedir.Konut kredisi ekspertiz raporuna göre evin değerinin %75’ine kadar verilmektedir.Almak istediğiniz konutun %25’lik kısmı için peşinat olması gerekmektedir.

 

Kamu bankaları alınan karar ile konut kredilerini % 0,98 seviyesine çekmişti.30 hazirandan itibaren kamu bankaları faiz oranlarını %1,27 olarak belirledi.Ziraat bankası , Halkbank ve Vakıfbank‘ta konut kredisi faiz oranları şuanda %1,27 olarak belirlendi.Kamu bankalarının konut kredisinde faiz artırımı özel bankalara da yansıdı.Özel bankalar da bu süreçte düşürdükleri konut kredisi faiz oranlarını yeniden yükseltti.

 

Kamu bankalarının ve özel bankaların yeni konut kredisi faiz oranları aşağıda yer almaktadır.En uygun konut kredisi veren 7 banka aşağıda yer almaktadır.

 

En Uygun Konut Kredisi

 

# Ziraat Bankası Konut kredisi faiz oranı  %  1,27


# HalkBank Konut kredisi faiz oranı  %  1,27


# VakıfBank Konut kredisi faiz oranı %  1,27 


# Yapı Kredi  Konut kredisi faiz oranı  %  1,34


# Garanti Bankası  Konut kredisi faiz oranı  %  1,41


# Türkiye İş Bankası   Konut kredisi faiz oranı  %  1,47


# Bankpozitif   Konut kredisi faiz oranı  %  1,49

  Provizyon Ne Demek?