Nisan 10, 2021

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri 2018

Emeklilere bankaların sunduğu faizsiz kredi 2018 yılında da emeklilerin en çok tercih ettiği kredilerdir.Emekliye faizsiz kredi veren bankalar 2018 yılında hangileri ve şartları neler emeklilerimiz merak etmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri 2018

Yıllarca çalışıp didinip emekli olunduktan sonra artık hayatın keyfini sürmek kalıyor. Emeklilik kişinin düzenli gelirinin ölümüne kadar devam etmesi demek aynı zamanda. Elbette emekli olan kişilerinde bazı finansal ihtiyaçları doğabiliyor. Örneğin çocuk okutan, ev ya da araba almak isteyen, iş kurmak isteyen, tatile gitmek isteyen ya da çocukları için düğün yapmak isteyen emekliler zaman zaman bankalara başvuru sağlayabiliyor.

Emeklileri bankalar için standart çalışanlardan ayıran çok önemli bir özellikleri bulunuyor. O da düzenli bir gelirlerinin olması. Yani iş kaybı gibi riskli bir durum söz konusu olmadığı için bankalar bu kişileri genellikle finanse etmeyi gözü kapalı kabul edebiliyor. Ancak emekli kişi her ne kadar düzenli bir gelire sahip olsa da kanuni takip süreci yaşamamış olmalıdır. Ancak emekli olup da kanuni takip yaşamış ve kredi notu düşmüş kişilere de bankalar kredi verebiliyor. Özellikle emekli maaşını aldığı bankadan kredi başvurusu yapan emeklikleri neredeyse hiçbir banka geri çevirmiyor. Hatta bankaların emeklileri müşteri portföylerine katabilmek için başlattıkları onlarca kampanya da bulunuyor. Bunlardan en basiti ise puan kampanyaları. Portföylerine ekledikleri müşterileri çeşitli promosyon ve puanlar ile ödüllendiriyorlar. Ancak en büyük kampanya faizsiz kredi kampanyası. Yani emekliler kendilerine sunulan faizsiz krediler sayesinde çektikleri kredileri çok düşük taksitler ile geri ödeyebiliyor. İşte ayrıntılar.

 


 Devlet Destekli Krediler

Aslında emeklilerin yeniden ekonomiye katkıda bulunabilmeleri için verilen bu krediler devlet destekli olarak finanse ediliyor. Yani bankalar ile devlet arasında yapılan çalışmalar doğrultusunda emeklilere faizsiz kredi kampanyası başlatılmış oluyor. Yani maaşının 10 katına kadar 0 faizli krediden faydalanan emeklilerin bu yıl da aynı kampanyadan faydalanması bekleniyor. Bu kredi kampanyası sayesinde zor şatlar altına geçimini sağlamaya çalışan emekliler, hayalini kurdukları arabaya sahip olabilirler ya da seyahate çıkabilirler. Daha önce emeklileri 0 faizli krediler ile finanse eden 4 banka bulunmaktaydı. Bu bankalar,

  • Ziraat Bankası,
  • Halk Bankası,
  • Garanti Bankası,
  • İş Bankası,
  Aktif bank’tan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Bu bankalar emeklilere kredi vermek için adeta birbirleri ile yarış içindeler. Koşullar aynı olsa da emeklilerin genellikle tercihi devlet bankaları olmaktaydı. Ancak özel bankaların emeklileri cezbedecek promosyonları bu kişileri özel bankalara yönlendirmeyi başardı. Düzenli geliri olan emeklileri kaybetmek istemeyen bankalar 0 faizli kredi desteği ile finansmana devam ediyor. emekliler maaşlarını da bu bankaya taşıyarak daha kolay ödeme seçeneklerinden faydalanabiliyor. Emekliler ödemelerini gerçekleştirmese dahi bankalar maaşlarından kredi tahsillerini alıyor. Bu da emekli kredilerinin en denli risksiz olduğunu ortaya koyan diğer bir gerçek.

 


 

Emeklilerde Yaş Sınırı

Bilindiği üzere bankalar belli bir yaş sınırını finanse ediyor. aslında bunun nedeni vefat gibi durumlarda ödemelerini alamayacak olmalarıdır. Bu nedenle bankalar emeklilere verilecek olan krediler için de yaş sınırı getirmiştir. Genel olarak bankalar 65 yaş ve üzeri emeklilere kredi vermemekteler. Ancak bu yaş sınırı bazı bankalarda 75, bazılarında ise 80’e kadar yükselebilmektedir. Elbette 65 yaş üzeri emeklilere verilecek olan krediler çeşitli sigortalar ile destekleniyor. Emekli kişi borcu devam ederken vefat etse dahi bankalar alacaklarını sigorta şirketlerinden tahsil ediyor.

 


 

2018 Yılında Emekliye 0 Faizli Kredi Veren Bankalar

Bankalar her geçen gün kampanyalarını tazeliyor. Örneğin geçtiğimiz yılın ürününü bu yıl kullandırmayabiliyorlar. Bu tamamen bankanın gelecek yıl planının içinde ürünün ye alıp almadığına bağlı. Dolayısıyla emeklilere faizsiz kredi veren bankalar da değişebiliyor. Ancak genel olarak emeklilerin sık çalıştıkları bankalar 0 faizli kredi kampanyasına devam ediyor. İşte o bankalar ve kredi kullandırım şartları.

 


 

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

 

Emekliler için Ziraat Bankası’nın çok farklı bir yeri var. Aslında yalnızca emekliler için değil, krediye ihtiyaç duyan herkes için Ziraat Bankası ilk tercih oluyor. Ancak bu bankanın da kendine göre bazı kriterleri bulunuyor. Bu kriterler kapsamında Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Bu banka kamu bankası olduğu için genellikle en uygun kredi faizlerine sahip. Özellikle konut kredilerinin en düşük verildiği banka Ziraat Bankası’dır. Tabi emekliler için de vazgeçilmezdir. Emeklilere hemen her yıl desteğini veren Ziraat Bankası bu yıl da 0 faizli kredi veren bankalar kervanına katıldı. Ancak bu kez Ziraat Bankası PTT ile işbirliğine girerek bu kredileri finanse etmeye hazırlanıyor. Tabi bu da daha fazla emekli kitlesine ulaşacağı anlamına geliyor. Henüz kredi kampanyaları ve promosyonlar için net bir bilgi aktarılmış değil. Ancak kampanyanın gerçekleşeceği net.

  İş bankası Kredi Hesaplama

 


 

Garanti Bankası Emekli Kredisi

 

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası da emeklileri bünyesine katmak için çeşitli kampanyalara imza atıyor. Özellikle 450 TL maaş promosyonu ile pek çok emekliyi bünyesine katmış durumda. Maaşını taşıyan emekliler bir defaya mahsus 450 TL maaş promosyonundan faydalanabiliyor. Ayrıca 0 faizli emekli kredileri anlamında da çalışmaları olan Garanti Bankası vadeyi 48 aya kadar çıkardı. Bu sayede emekliler taksitlerini hiç zorlanmadan ödeyebilecek.

 


 

Şekerbank Emekli Kredisi

 

Şekerbank da kamu bankaları gibi edindiği prensip sayesinde devlet çalışanlarını çokça finanse ediyor. Bu banka neredeyse emekli bankası demek yanlış olmaz. Çünkü emeklilerin kendisine çekmek isteyen bu banka onlarca kampanya ve promosyon düzenliyor. Şimdi de 0 faizli emekli kredileri ile ses getirmeye hazırlanıyor. Ayrıca 3 yıl boyunca emekli maaşını Şekerbank’tan almaya söz veren emekliler ayrıca 450 TL promosyon kampanyasından da faydalanabilecek. Ayrıca ücretsiz EFT ve havale gibi kampanyalar ile de desteklenecekler. 0 faizli krediler için de bu yıl yine Şekerbank’tan destek görülecek.


 

İş Bankası Emekli Kredisi

 

İş bankası da emeklilerin sık çalıştığı bankalar arasında yerini alıyor. Müthiş bir müşteri portföyüne sahip olan iş bankası emeklilerin ret edemeyeceği kampanya ve promosyonlar yapıyor. Bu da emeklileri cezbede diğer bir kıstas. Ancak emeklilere öze 0 faizli kredi dendiğinde akla ilk gelen bankalardan bir tanesi. İş bankası tam 50 bin TL kredi ile gündeme gelmeye hazırlanıyor. Üstelik 36 ay vade seçeneği de krediyi güzel kılan diğer bir husus. Emekliler 50 bin TL kredi alarak 0 faizli olarak 36 ayda geri ödeyebilecek. Bu yüksek tutarlı kredi sayesinde emekliler rahatça planlarını gerçekleştirebilecek.

 


 

  Peşinatsız Ev kredisi Veren Bankalar Var mı?

Emekliye Maaşının 10 Katı Kredi

Devletin emeklilere ilişkin yaptığı çalışmalar bitmiyor. Meslek hayatı son bulmuş ancak yine de bir takım işler ile uğraşmak isteyen emekliler bu krediler sayesinde iş dahi kurabiliyor. Ayrıca torun ve çocuklarının evliliklerine destek evren emekliler, seyahate çıkabiliyor, ev ya da araba alabiliyor. Devletin emekliyi finanse etmek adına atılmış olduğu adımlardan bir diğeri de emekliye maaşının 10 katı kadar kredi kampanyası. Tabi bu devlet ile anlaşma sağlayan bankalar aracılığı ile verilecek. Bu sayede doktor, mühendis, avukat, savcı gibi emekli kişilerin daha fazla kredi kullanabileceği anlamına geliyor. Ayrıca emekliler maaşlarının 3 katı kadar da avans limitlerine sahip olacak. Yani bu limitler acil durumlarda emeklilerin ihtiyaçlarını karşılayacak. Kredilerde baz alınan taksit sayısı 36. Ancak 48 ya da 60 ay vade seçenekleri de değerlendiriliyor. Henüz vadeye ilişkin net bir açıklama bulunmuyor.

 

Emeklilerin  Bilinmeyen Bir çok Hakları Bulunuyor.Bu haklar için videoyu izleyin.