Banka Konut Kredisi Faiz Oranları ( Mortgage )

Banka Konut Kredisi Faiz Oranları ( Mortgage )
30 Nisan 2018 tarihinde eklendi.

Konut kredisi kullanarak hayalinizdeki evi almak mı istiyorsunuz ? Bunun için konut kredilerini iyi araştırmalı ve en uygun konut kredisini bulmalısınız.En uygun Konut kredisini  bulmak için kredi hesaplama sistemi kullanarak bankaların faizlerini karşılaştırabilirsiniz.Tüketiciler en çok Kolay kredi veren bankaları tercih etmektedir.

Konut Kredisi Hesaplama

Tüketiciler ev alırken en düşük faizli krediyi bankaları karşılaştırarak öğrenmektedir.Bunun için kredi hesaplama sistemi mevcuttur.Sistemde bankaların faiz oranları sıralanmaktadır.Ayrıca kredinin aylık taksit tutarına da kredi hesaplama sisteminde yer verilmektedir.Aylık taksit tutarlarına göre vade sayısında değişiklik yapabilirsiniz.

Konut kredilerinde bankalar tüketicilere kredi verirken alınacak evin %75’ine kadar kredi vermektedir.Geçtiğimiz yıllara göre  2018 yılında konut kredisi faiz oranları biraz daha yüksek.

 

Kredi Notu Çok Önemli

Bankalar tüketicilere kredi verirken kredi notuna bakar.Kredi notu düşük olanları bu sayede riskli görür ve kredisini onaylamaz.Kredi notu yüksek olanlara güvenir ve krediyi onaylar işlemleri hızlandırır.Kredi notunuzu erkenden öğrenmek size fayda sağlayacaktır.Kredi notunuzun durumuna göre bir takım önlemler alabilirsiniz.

 

  En Ucuz Kredi Veren Banka için Kredi Hesaplama

Etiketler:

Banka Konut Kredisi Faiz Oranları ( Mortgage ) Konusuna 25 Yorum Yapıldı
 1. Habip dedi ki:

  Ben bir bankadan kıredi çektim faizi yüksek şimdi başka bankadan ev kırredisi çekip bu borcumu udeyebilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Aynı bankada faiz düştüğü zaman yapabilirsiniz.Banka eski kredinizi kapatıp yeni faiz üzerinden yeni bir kredi vermiş gibi vade yapar.yeni kredinin dosya masraflarını da göz önünde bulundurmak gerekir.

 2. Ahmet dedi ki:

  Ben 1 ay önce Halk bankasından konut kredisi kullandım faiz oranları düştü bankaya yapılandırmak için gittim mevcut krediyi yapilandiramayiz bu kampanya piyasayı canlandırmak için dediler mevcut krediler için değil dediler

  1. admin dedi ki:

   Ahmet bey normalde bu tür bir durumla karşılaşmamanız gerekmektedir.Resmi bir beyan var ise bu konuyla alakalı bankadan isteyebilirdiniz.Ayrıca konu ile alakalı şikayetinizi https://ebulten.bddk.org.tr/esikayet/ buradan yapabilirsiniz.

 3. Yasin dedi ki:

  Kredi çektiğim bankanın faizi düşmedi diğer bankalar düştü ne yapmam lazim

  1. admin dedi ki:

   faiz oranları düşecektir acele etmenize gerek yok diğer bankalarda da düşer

 4. Olgun dedi ki:

  Merhabalar
  Ben halkbankasından 1,16 dan 2 ay önce kredi çektim yapılandırmak istedim kabul etmiyorlar.

  1. admin dedi ki:

   mrb olgun bey şuanda yapılan faiz indiriminde şartlar ne tam olarak resmi bir beyan yok. BDDK’yı(0212) 214 5000 arayarak bilgi alabilir yada şikayetci olabilirsiniz.

 5. Mehmet dedi ki:

  2017nin Ağustos ayında ev aldım konut kredisi aldım ancak evin parA sini ödemeye yetmedi başka bir bankadan tüketici kredisi kullandım şimdi ise aldığım e evin değeri yükseldi herhanbir bankAya gitsem bana konut kredisi ve tüketici kredisi ni kapatacak kadar konut kredisi alabilirmiyim teşekkür ler

  1. admin dedi ki:

   Bankalar tüketicilere ekspertiz raporuna göre evin fiyatının %75’ine kredi vermektedir.Yeni kredi faizleri ile konut kredisi yapılandırması yapabilirsiniz.

 6. Hasan dedi ki:

  Admin benim türkiye finans hesap kartım var sürekli para yatırıp geri cekiyorum faturalarımıda ordan ödüyorum ev kredisi cıkar mı hesap kartına bide faiz oranı nedir.

  1. admin dedi ki:

   hasan bey, kredi çıkması için önemli 2 kriter var. Aylık geliriniz ve Kredi notunuz.Kredi notunuza bu yaptığınız işlemler etki eder ama uzun vadede çok az etkiler.kredi kartı kullanmanız ve düzenli harcama yaparak ödemelerinizi düzenli yapmanız ve otomatik ödeme talimatı vermeniz daha etkili olur.

 7. Mehmet dedi ki:

  Ben 4ay önce kredi çektim akbanktan 15,000konut kredisi başvurmak istedim borcunuzu kapatmanız lazım dedi ne yapmam lazım

  1. admin dedi ki:

   İhtiyaç kredinizi kapatmanız gerekmektedir.İki krediyi ödeme durumunuz riskli olduğu için banka konut kredisi vermez.

 8. Mehmet dedi ki:

  Konut kredisi yukselirmi acaba son 30 haziran diye soylediler

  1. admin dedi ki:

   evet mehmet bey faizler tekrar yükseldi.

 9. Emine tozan dedi ki:

  Konut kredileri ve ihtiyaç kredileri faiz oranları yakında tekrar fusermi acaba

  1. admin dedi ki:

   Emine hanım kredi faizleri şuanda yükselişe geçti.Konut kredilerinde faiz indirimi yapılmadan önce kamu bankalarında % 1,15 iken faizler şuanda % 1,27 seviyesinde kredi faizleri yüksek olduğu için talep az olacaktır.Bu zamanla kredi faizlerinde yansır.

 10. Halit dedi ki:

  Merhaba konut kredileri bir daha düşme ihtimali varmı acaba çok yüksek çünkü şuan

  1. admin dedi ki:

   Halit bey şuan ki durumda bunu kestirmek oldukça güç kur üzerindeki yükselişinde etkisi hem konut fiyatlarına hemde kredi faizlerine yansımaktadır.

 11. ahmet dedi ki:

  Kredi faiz oranları sürekli yükselecek değildir uygun zaman dilimi beklenmelidir ve aceleci olunmamalıdır

 12. Burak dedi ki:

  Ülkede hiçbir şey ucuz değil kiradan başka çare yok maalesef görünürde.

 13. pelin dedi ki:

  Şu dönemde kredi felan çekilmez

 14. ozaslacuma dedi ki:

  Ben bundan 1 ay önce bankadan kıredi çektim faizi yüksek şimdi başka bankadan ev kredisi çekip bu borcumu ödeme şansım varmı

 15. Osman Güzel dedi ki:

  Bankaların çalışma sistemini anlamış değilim kredi notunu yüksek tutmak için takla atıyorsun kredi istediğinde vermiyorlar. Kredi notu düşük bankalara ızdırap olan tipler kredi çekebiliyor. olayı kavarmış değilim.

Sayfa başına git