Nisan 10, 2021

Banka Konut Kredisi Faiz Oranları ( Mortgage )

Konut kredisi kullanarak hayalinizdeki evi almak mı istiyorsunuz ? Bunun için konut kredilerini iyi araştırmalı ve en uygun konut kredisini bulmalısınız.En uygun Konut kredisini  bulmak için kredi hesaplama sistemi kullanarak bankaların faizlerini karşılaştırabilirsiniz.Tüketiciler en çok Kolay kredi veren bankaları tercih etmektedir.

Konut Kredisi Hesaplama

Tüketiciler ev alırken en düşük faizli krediyi bankaları karşılaştırarak öğrenmektedir.Bunun için kredi hesaplama sistemi mevcuttur.Sistemde bankaların faiz oranları sıralanmaktadır.Ayrıca kredinin aylık taksit tutarına da kredi hesaplama sisteminde yer verilmektedir.Aylık taksit tutarlarına göre vade sayısında değişiklik yapabilirsiniz.

Konut kredilerinde bankalar tüketicilere kredi verirken alınacak evin %75’ine kadar kredi vermektedir.Geçtiğimiz yıllara göre  2018 yılında konut kredisi faiz oranları biraz daha yüksek.

 

Kredi Notu Çok Önemli

Bankalar tüketicilere kredi verirken kredi notuna bakar.Kredi notu düşük olanları bu sayede riskli görür ve kredisini onaylamaz.Kredi notu yüksek olanlara güvenir ve krediyi onaylar işlemleri hızlandırır.Kredi notunuzu erkenden öğrenmek size fayda sağlayacaktır.Kredi notunuzun durumuna göre bir takım önlemler alabilirsiniz.

 

  Enpara Kredi Başvurusu