Mayıs 8, 2021

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Bankalar tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda kredi vermektedir.Arsa kredisi veren bankalarda yatırım yapmak isteyen tüketicilere yönelik kredi imkanı sunmaktadır.Arsa kredisi faiz oranları 2018 yılında ne kadar ? Arsa kredisi nasıl alınır gibi sorularınıza bu konuyu okuyarak yanıt bulabilirsiniz.

 

Bilindiği üzere bankalar bir çok alanda tüketicilere krediler sunmaktadır.Ev almak isteyen tüketicilere konut kredisi,araba almak isteyen tüketicilere taşıt kredisi ve tüketicilerin  her türlü ihtiyaçlarını karşılaması için de ihtiyaç kredisi vermektedir.Bankalar ayrıca yatırım amaçlı almak istediğiniz arsalar içinde kredi vermektedir.Kredi verilirken almak istediğiniz arsa üzerine konut kredisinde de olduğu gibi ipotek konulmaktadır.Ayrıca yine konut kredisinde olduğu gibi arsa kredisinde de arsanın tamamına kredi verilmemektedir.Bankaların arsa kredisi için verdiği kredilerin detaylarını aşağıda sizler için bir araya getirdik.İnceleme yaparak size uygun arsa kredisi var ise tercih ederek kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Arsa kredisi alırken de bankalar tüketicilerin kredi notuna bakmaktadır.Kredi notu çok düşük olan tüketiciler arsa kredisi alamazlar.

 

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

 

 • Ziraat bankası gayrimenkul alanında bulunan arsalar için  arsa kredisi vermektedir.
 • Tüketicinin alacağı arsa belediye sınırlarında bulunmalı ve imarlı olmalıdır.
 • Alınacak olan arsa için ekspertiz raporuna göre en fazla %50’si için arsa kredisi verilmektedir.
 • Alacağınız arsa üzerine ipotek konulur bunun dışında gerekli görülürse başka teminat da istenmektedir.
 • Ziraat Bankası arsa kredisinin 1,37 faiz oranı ile 60 ay vade seçeneği bulunmaktadır.

Kredi başvurusunu size en yakın Ziraat bankası şubesinden yapabilirsiniz.Dilerseniz 0850 220 00 00  çağrı merkezi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

 

İş Bankası Arsa Kredisi

 

 • İş Bankası’da arsa kredisine yatırım yapmak isteyen tüketicilere kredi vermektedir.
 • İş bankası alacağınız arsanın ekspertiz raporundaki değerine göre %50 kredi imkanı sunmaktadır.
 • İş bankası arsa kredisine başvurmak veya daha fazla bilgi almak için İş Bankası şubesine gidebilirsiniz.

 

  Kolay Kredi Çekme

TEB Arsa Kredisi

 

 • Türkiye Ekonomi Bankası arsa almak isteyen kişilere arsa kredisi vermektededir.
 • Arsa kredisi almak isteyenlerin üzerine evi olmalıdır.TEB arsa kredisi vereceği kişinin evine ipotek koyarak kredi vermektedir.Evin ekspertiz değerine göre %60’ına kadar kredi vermektedir.
 • 48 ay vade ile arsa kredisi alabilirsiniz.Daha fazla bilgi ve kredi başvurusu için size en yakın TEB şubesine gidebilirsiniz.

 

Arsa Kredisi Başvurusu

 

Arsa kredisi içi online kredi başvurusu seçeneği bulunmamaktadır.Arsa kredisi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir.