Nisan 10, 2021

Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Bankacılık işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi için gerekli olan kullanıcı bilgilerinin girilmesi yeterlidir. Akbank internet bankacılığı kullanılarak herhangi bir bankamatiğe ihtiyaç duyulmadan, mobil internet ya da web adresi üzerinden tüm bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. En hızlı şekilde Akbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? sorusunun cevabı oldukça basittir.

Akbank İnternet Bankacılığı İçin Şifre Alma

Akbank internet bankacılığı aracılığı ile tüm işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için bankacılık şifresi gerekmektedir. Akbank resmi internet adresine girilerek şifre al seçeneği seçilir. Şifre al seçeneğinin ardından ekrana gelen şifre oluştur seçeneği ile işlemlere devam edilir.

  Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma

Akbank internet şubesi diğer normal şubelere göre daha uygun mevduat oranları sunabilmekte ve döviz işlemleri daha avantajlı olmaktadır. Bu avantajlara sahip olabilmek için bankacılık şifresi alınması gerekmektedir. Hızlı ve güvenilir şekilde Akbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır? denildiğinde 4 adımda basit bir işlem olduğu görülmektedir.

Akbank İnternet Bankacılığı İçin Hızlı ve Güvenilir Şifre Alma İşlemi

Bireysel müşteriler, internet bankacılığı şifre işlemleri için 4 adım uygulamaları gerekmektedir. Yapılacak ilk işlem şifre al seçeneğinden T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası ile giriş yapılır. Anne kızlık soyadı ve kart numarasında bulunan son 4 hane ilgili alanlara yazılır.

İkinci adımda kart bilgileri girilir. Eğer kart bilgilerinde herhangi bir yanlışlık yoksa cep numarasına tek kullanımlık şifre gönderilir. Bu şifre ile Akbank internet bankacılığına ilk kez giriş gerçekleştirilir. Giriş gerçekleştirildikten sonra yeni bir şifre oluşturularak internet bankacılığı kullanıma hazır duruma gelmektedir.

İnternet bankacılığı Şifresi Unutulursa Yapılacak İşlemler

Akbank internet bankacılığı şifresinin unutulması durumunda izlenecek yol, şifre alma ekranı seçilmelidir. Şifre alma ekranında bulunan kimlik numarası ya da müşteri numarası, kartın üzerinde bulunan son 4 hane, anne kızlık soyadı ve kart şifresi doldurulmalıdır. Bu bilgiler yazılarak devam butonuna tıklanır.

Telefon numarasına gönderilen cep şifre ile tekrar giriş yapılır ve gönderilen özel şifre ile yeni bir şifre oluşturulur. Şifre güvenliği için özellikle tahmin edilemeyecek zor şifreler belirlenmelidir. İnternet bankacılığı işlemleri güvenilir cihazlar üzerinden ve bilgiler sadece Akbank uygulaması ve resmi Akbank internet adresi üzerinden gerçekleştirilmelidir.