Nisan 11, 2021

057 Hata Kodu Bankaların 57 Hata Kodu

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Bankalar tarafından verilen bir kredi kartı ile işlem yapmak istemeniz halinde bazen sorunlar ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilir. İstenmeyen bir durum olmasına karşılık yine de can sıkıcı olabilir. Pos makinesi aracılığı ile işlem yapmak isteyen bir kullanıcı bazen pos makinesinde kullanıcı hatası ile karşı karşıya kalabilir. Her kullanıcı hatasının ise farklı bir anlamı bulunur. 057 Hata Kodu Bankaların 57 hata kodu bu kodlar arasında sıklıkla karşılaşılanlar arasında yer alır. Öz olarak açıklanması gerekirse işlemin yapılması beklenen kartın banka tarafından engellenmesi olarak açıklanabilir.

057 Nedir?

057 Hata Kodu Bankaların 57 hata kodu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler genelde ne anlama geldiğini bilmek isterler. Pos makinesinden aldığınız hata kodunun 057 olması durumunda geçmişten kalan veya düzensiz ödemelerden kaynaklanan bir durumdan dolayı kartınızın alışverişe kapatıldığı sonucuna ulaşırsınız. Bunun anlamı bankanızın 3 aydan fazla düzensiz veya hiç ödeme yapmamanız durumunda kartınızı işleme kapatmış olabileceğidir. Bankanız ile görüşmeniz gerekebilir. Çünkü sadık olmayan ödemeler sonucunda kapatılan bir kartın ödemeler tamamlandıktan sonra açılması söz konusu olacaktır.

Nasıl Çözülür?

057 hata kodunu aldıktan sonra kartınızın işleme açılması için yapılması gereken ilk işlem kartınızın var olan borçlarını ödemek olmalıdır. Borçlarınızın tamamının kapatılması durumunda ancak işlem için yeniden açılmasını isteyebilirsiniz. Bankaya gidip ödemelerinizi tamamladıktan sonra müşteri destek hattını aramanız veya bankanın müşteri hizmetleri ile görüşmeniz önerilir. Dekontunuzu sunarak daha kısa süre içerisinde kartınızın işleme yeniden açılmasını sağlayabilirsiniz. Aksi durumda bir iş gününün geçmesini şart koşan bazı bankalar nedeniyle kartınızın yeniden kullanılabilir olması mümkün olmayacaktır. İşinizin acil olması halinde bu yolu deneyerek süreyi kısaltabilirsiniz.

  Swift Kodu Nedir? Bankaların Güncel Swift Kodları Nedir?